Pewna wygrana siatkarzy LKPS Politechniki Lublin

Siatkarze LKPS Politechniki Lublin przed własną publicznością zdobyli komplet punktów – pokonali zespół KS Błękitni Ropczyce bez straty seta.

Trener gospodarzy Maciej Kołodziejczyk nie ukrywał zadowolenia z takiego rezultatu. » Czytaj dalej


MKS San-Pajda Jarosław za mocna. Akademiczki przegrywają na własnym parkiecie

Nie pomógł znakomity pierwszy set i ambitna walka w kolejnych partiach. Zespół LUK AZS UMCS uległ na własnym parkiecie faworyzowanemu MKS San-Pajda Jarosław. » Czytaj dalej


Siatkarki AZS-u wygrały kolejny mecz w II lidze

W swoim pierwszym meczu po przerwie świątecznej siatkarki LUK AZS UMCS Lublin podejmowały we własnej hali zawodniczki AZS Uniwersytet Rzeszowski. W zaciętym spotkaniu lublinianki zwyciężyły 3:1 i awansowały na 4. » Czytaj dalej


Udana rehabilitacja siatkarek AZS UMCS

Siatkarki AZS UMCS Lublin zrehabilitowały się za sobotnią porażkę 2-3 z Marbą Sędziszów i pewnie pokonały drugi zespół MKS Dąbrowy Górniczej 3-1 (25-16, 25-16, 20-25, 25-14) w meczu 2.Ligi » Czytaj dalej


Rosjanie siatkarskimi mistrzami Europy

Reprezentacja Rosji wywalczyła złoty medal na siatkarskich Mistrzostwach Europy rozgrywanych w Polsce. Sborna wygrała po pięciosetowej batalii z Niemcami. Na najniższym stopniu podium uplasowała się natomiast Serbia. » Czytaj dalej


Klęska Polaków. Słowenia awansuje do ćwierćfinału Mistrzostw Europy

Po zupełnie bezbarwnym występie w ostatnim spotkaniu reprezentacja Polski w siatkówce odpadła z Mistrzostw Europy. Biało-czerwoni przegrali ze świetnie dysponowaną Słowenią 0:3. » Czytaj dalej


Polacy zagrają baraże ze Słowenią

Polscy siatkarze zakończyli grupowe zmagania w Mistrzostwach Europy zwycięstwem z Estonią. Teraz biało-czerwoni zagrają w barażach ze Słowenią.

Estończycy byli blisko sprawienia dużej niespodzianki we wcześniejszym starciu z Serbią. » Czytaj dalej


Jest pierwsza wygrana Polaków na siatkarskich Mistrzostwach Europy

Reprezentacja Polski wróciła do gry po nieudanej inauguracji. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego pokonali Finów bez straty seta w drugim grupowym spotkaniu Mistrzostw Europy. » Czytaj dalej


Biało-czerwoni słabsi od Serbów na otwarcie Mistrzostw Europy

Polscy siatkarze rozpoczęli Mistrzostwa Europy od porażki. Biało-czerwoni przegrali w meczu otwarcia na Stadionie Narodowym z Serbią 0:3.

Drużyna z Bałkanów postawiła gospodarzom bardzo trudne warunki. » Czytaj dalej


Polscy siatkarze powalczą o drugi złoty medal Mistrzostw Europy w historii

Reprezentację Polski siatkarzy czeka najważniejszy turniej od czasu przejęcia zespołu przez nowego trenera. Biało-czerwoni rozpoczynają dzisiaj walkę w Mistrzostwach Europy przed własną publicznością. » Czytaj dalej


Lubelskie złoto – Tomasz Wójtowicz

„Wybitni sportowcy związani z Lublinem. Znani w całym kraju, ale również i na świecie. Medaliści, mistrzowie, rekordziści. Lubelskie złoto. Zapraszam, Krzysiek Kurasiewicz.” » Czytaj dalej


Nie żyje wybitny trener siatkówki Andrzej Niemczyk

W czwartek zmarł były trener reprezentacji Polski siatkarek Andrzej Niemczyk. Przegrał walkę z rakiem. Miał 72 lata.

To dzięki niemu powstały „Złotka”. » Czytaj dalej


Niedosyt po półfinale AMP – siatkarki UMCS daleko od podium

Za nami półfinał strefy C Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce kobiet.

Zawodniczki UMCS dzięki gładko wygranym turnieju AMWL przystąpiły do zmagań na szczeblu ogólnopolskim pewne siebie. » Czytaj dalej


Dziś wielki mecz. Siatkarzom kibicują lublinianie

Pierwsze w historii siatkarskie mistrzostwa świata w Polsce budzą wielkie emocje. Przedwczoraj biało-czerwoni wygrali z Brazylia 3:2. Już dziś Polacy zmierzą się z Rosją. » Czytaj dalej


Ruszyły rozgrywki I Ligi ALPS

Przed tygodniem zainaugurowano rozgrywki drugiego szczebla Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. W ten weekend przyszedł czas na początek pierwszoligowych zmagań.

Faworyci nie zawiedli. » Czytaj dalej


Lublin godnie uczcił jubileusz Tomasza Wójtowicza

W miniony weekend, dokładnie w sobotę, Lublin świętował 60-te urodziny Tomasza Wójtowicza. Wybitnego siatkarza, reprezentanta Polski, złotego medalisty olimpiady w Montrealu i mistrza świata z Meksyku. » Czytaj dalej


Gwiazdy siatkówki w Lublinie

Hala Globus w sobotę wypełni się kibicami siatkówki. Będzie na co popatrzeć, bo do Lublina przyjadą mistrz i brązowy medalista poprzedniego sezonu PlusLigi. » Czytaj dalej


Siatkarki Kołosińska i Brzostek najlepsze w grupie

Drugie zwycięstwo na Mistrzostwach Świata w Starych Jabłonkach zawodniczki AZS UMCS TPS Lublin- Kingi Kołosińskiej.

Grająca w parze z Moniką Brzostek lublinianka pokonała wczoraj niemiecki duet Victoria Bienneck/Julia Grossner 2:1. » Czytaj dalej


Skarpa zwycięzcą Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej w Lublinie

Znamy już mistrza w Amatorskiej Lidze Piłki Siatkowej. Za nami ostatni weekend zmagań, który wyłonił medalistów tegorocznej edycji.

Do meczów półfinałowych przystąpiły zespoły, które po rundzie zasadniczej uplasowały się na miejscach 1-4. » Czytaj dalej


Siatkarze AGH Kraków akademickim mistrzem Polski

W rozgrywanym od piątku do niedzieli turnieju finałowym Akademickich Mistrzostw Polski uczestniczyło 16 najlepszych zespołów z całej Polski, wyłonionych ze strefowych turniejów półfinałowych. » Czytaj dalej