Siatkarze LUK Politechniki Lublin odnieśli kolejne zwycięstwo 3-0. Tym razem nie dali szans BAS-owi Białystok. » Czytaj dalej
Siatkarze LUK Politechniki Lublin odnieśli kolejne zwycięstwo 3-0. Tym razem nie dali szans BAS-owi Białystok. » Czytaj dalej
Siatkarze LUK Politechniki Lublin wciąż są niepokonani w Tauron 1.Lidze. Podopieczni Macieja Kołodziejczyka ciągle nie stracili też seta. Tym razem rozprawili się z Olimpią Sulęcin. » Czytaj dalej
LUK Politechnika Lublin ma nowego przyjmującego. Został nim Jakub Peszko, który w ubiegłym sezonie reprezentował barwy BKS Visła Bydgoszcz. » Czytaj dalej
Lubelski pierwszoligowiec poinformował, że szóstym zawodnikiem, z którym klub zdecydował się na przedłużenie kontraktu jest właśnie 31-letni libero.
Po odejściu Sho Takahashiego klub nie czekał długo z ogłoszeniem kto w nadchodzącym sezonie przywdzieje na parkiecie wyróżniającą się koszulkę Politechniki. » Czytaj dalej
„Postanowiliśmy spróbować zacząć ligę 12 września.” – mówił Prezes Plus Ligi, Paweł Zagumny na łamach PLSTV.
11-13 września 2020 – to wstępna data rozpoczęcia nowego sezonu w PlusLidze. » Czytaj dalej
Podopieczne Piotra Fijołka w ramach ostatniej kolejki sezonu zasadniczego przegrały z TKS Tomasovią Tomaszów Lubelski 2:3. W walce o awans do 1. » Czytaj dalej
Drużyna z Lublina zdecydowanie zasłużyła sobie na komplet punktów. Pierwszy set co prawda przegrany, ale nie było to tak, że został oddany bez walki. » Czytaj dalej
Zdobył akademickie Mistrzostwo Europy i był w zeszłym sezonie czołowym przyjmującym 1. Ligi siatkówki. Tak swojego nowego zawodnika reklamuje LUK Politechnika, beniaminek w tych rozgrywkach. » Czytaj dalej
O tym porozmawialiśmy z trenerem zespołu, Maciejem Kołodziejczykiem. Szkoleniowiec akademików opowiedział nam m.in. o walce w finałowym turnieju w Strzelcach Opolskich. » Czytaj dalej
W Lubelskim Centrum Historii Sportu odbyła się spotkanie promujące książkę „Szczęście wisi na siatce” opisującej życie i karierę Tomasza Wójtowicza, urodzonego w Lublinie siatkarza, złotego medalisty Mistrzostw Świata w 1974 roku i Igrzysk Olimpijskich w 1976 roku, a także zdobywcy Pucharu Europy. » Czytaj dalej
Siatkarze LUK Politechniki mieli bardzo pracowity weekend. Podopieczni Macieja Kołodziejczyka rozpoczęli fazę play-off drugiej ligi mężczyzn od ćwierćfinału z Błękitnymi Ropczyce. » Czytaj dalej
W 16 kolejce II Ligi Mężczyzn żółto-czarni pokonali przed własną publicznością drużynę KS Błękitni Ropczyce 3:0. Nie wystarczyło to jednak, by przejąć fotel lidera. » Czytaj dalej
Potrzebnych było 5 setów by rozstrzygnąć kto dysponował lepszą formą w ostatniej kolejce II ligi siatkówki mężczyzn roku 2018. Choć to drużyna z Lublina zwyciężyła, Avia Świdnik zdobywając dwa sety utrzymuje fotel lidera. » Czytaj dalej
Lublinianie ponownie udowodnili, że przed własną publicznością nie ma na nich mocnych. Piąte zwycięstwo w stosunku 3:0 siatkarze odnieśli nad drużyną KKS Kozienice. » Czytaj dalej
Legenda światowej siatkówki – Tomasz Wójtowicz – hucznie obchodziła swoje 65. urodziny. Z okazji tego jubileuszu do hali Globus przyjechały zespoły z PlusLigi: Asseco Resovia Rzeszów i Cerrad Czarni Radom. » Czytaj dalej
Wielokrotny mistrz Polski i mistrz świata z 2014 roku Mariusz Wlazły rozpoczął kolejną edycję siatkarskich treningów dla najmłodszych w całym kraju. » Czytaj dalej
„Najciekawsze wydarzenia z historii lubelskiego sportu – lokalne turnieje, krajowe zawody oraz międzynarodowe imprezy. Przypominamy zwycięstwa i porażki, a także sięgamy po często zapomniane w naszym regionie dyscypliny sportowe. » Czytaj dalej
Siatkarze LKPS Politechnika Lublin przegrali czwarty mecz w półfinałowej rywalizacji play-off w II lidze grupy 6 z Avią Świdnik i odpadli z dalszych rozgrywek. » Czytaj dalej
W drugim meczu pierwszej rundy fazy play-off siatkarze z Lublina pokonują RCS Radom 3:1. O awans do kolejnego etapu walczyć będą przed własną publicznością już jutro o godzinie 20. » Czytaj dalej