Siatkarze LUK Politechniki Lublin zakończyli sezon zasadniczy zwycięstwem

W 16 kolejce II Ligi Mężczyzn żółto-czarni pokonali przed własną publicznością drużynę KS Błękitni Ropczyce 3:0. Nie wystarczyło to jednak, by przejąć fotel lidera.

Zawodnicy obu drużyn walczący pod siatką

Od początku pierwszego seta gospodarze udowadniali, że na hali Politechniki Lubelskiej nie ma na nich mocnych. Ciągle rosnące prowadzenie zapewniały skuteczne ataki Jędrzeja Gossa oraz Kamila Szaniawskiego. Choć wynik starał się ratować kapitan drużyny gości Tomasz Kotyla, to przy rezultacie 14:5 o czas poprosił jego trener Stanisław Pieczonka.  Na niewiele się to jednak zdało, gdyż chwilę później było już 13 punktowe prowadzenie. Dopiero w końcówce seta obudzili się zawodnicy z Ropczyc, ale to nie wystarczyło by odrobić tak kolosalną stratę. Ostatni punkt ze środka zdobył Szymon Seliga ustanawiając wynik 25:15.

• mówił Tomasz Kotyla, kapitan Błękitnych

W kolejną odsłonę spotkania lepiej weszli przyjezdni. Dobrze funkcjonował blok, ale zaczęły wkradać się błędy w rozgrywaniu, które wykorzystali żółto-czarni. Gospodarzom udało się zdobyć 6 punktów z rzędu i przy wyniku 8:5 time-outem ratował się trener gości. Wydawało się, że rosnąca przewaga Politechniki zostanie dociągnięta do końca seta, jednak w końcówce coś zaczęło zawodzić. Wynik gonił Kotyla razem z Maciejem Opielą, więc trener Maciej Kołodziejczyk postanowił wziąć czas dla drużyny, co okazało się kluczowe. Wybiło to z rytmu przyjezdnych i przy piłce setowej dla Politechniki popełnili błąd kończąc partię z dorobkiem 22 punktów. O posunięciu, które zaważyło o rezultacie mówił sam Kołodziejczyk:

Ostatni tego dnia set był szansą na wykazanie się dla Michała Marszałka. Okazje do atakowania wykorzystał dając swojej drużynie 6 punktów niewiele się przy tym myląc. Podczas tej odsłony gospodarze nie stracili prowadzenia ani na moment. Wygrali różnicą 4 oczek zapewniając sobie komplet punktów w tej kolejce. Przebieg tego seta podsumował właśnie Marszałek:

W ten sposób LUK Politechnika Lublin zakończyła zmagania w rundzie zasadniczej zajmując drugie miejsce z dorobkiem 37 punktów. To dwa mniej niż lider – MKS Avia Świdnik.