Ścieżka łącząca ulicę Koncertową i Poligonową oraz plac zabaw, tak wygląda pierwszy etap budowy parku na Górkach Czechowskich. TBV pokazało swoje plany na zagospodarowanie tej przestrzeni. » Czytaj dalej
Ścieżka łącząca ulicę Koncertową i Poligonową oraz plac zabaw, tak wygląda pierwszy etap budowy parku na Górkach Czechowskich. TBV pokazało swoje plany na zagospodarowanie tej przestrzeni. » Czytaj dalej
Muzeum Wsi Lubelskiej wprowadza kolejne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Projekt „Ręce Pełne Słów” pomoże osobom z dysfunkcjami słuchu.
W jego ramy wchodzi ponad pięćdziesiąt filmów o wystawach muzealnych w Polskim Języku Migowym, czy nowe drogowskazy i tablice informacyjne. » Czytaj dalej
Prace nad przebudową ulicy Lipowej zostały wstrzymane. Powodem jest odkrycie ludzkich kości.
Szczątki zostały znalezione podczas prac przy kanalizacji deszczowej zbiornika retencyjnego na wysokości PZU. » Czytaj dalej
Mistrzynie Polski wróciły do treningów. MKS Perła Lublin pod wodzą nowego trenera, Kima Rasmussena przygotowuje się do wymagającego sezonu. Będą rywalizowały nie tylko na krajowym podwórku, ale także w Lidze Europy. » Czytaj dalej
Jest okazja by zobaczyć fragmenty rzeczywistości uwiecznione przez Edwarda Hartwiga. Mogą zobaczyć je chętni, którzy chcą dostrzec w mieście elementy dawnych czasów. » Czytaj dalej
Tancerze Kolektywu United Limbs pracowali w lubelskim Centrum Kultury nad spektaklem „WIN.DOWS_38”. W roli choreografa wspomaga ich Izabela Orzełowska.
Twórcami Kolektywu są Ilona Gumowska, Eliza Kindziuk, Izabela Zawadzka, Jakub Piotrowicz, Gieorgij Puchalski i Jakub Mędrzycki. » Czytaj dalej
Ogień, dym i czary zawładną Placem Litewskim. Tak zapowiada się spektakl opowiadający najsławniejszą lubelską legendę. Mowa oczywiście o Czarciej Łapie i Sądzie Diabelskim. » Czytaj dalej
To mieszkanie powstało z myślą o małych pacjentach wymagających przeszczepu szpiku kostnego, a także dawcach i ich rodzinach. Potrzeba jednak środków, które pomogą w remoncie pomieszczeń. » Czytaj dalej
Piłkarze Motoru Lublin dobrze zaczęli okres przygotowawczy przed nowym sezonem. Podopieczni Mirosława Hajdy pokonali w meczu rozgrywanym na bocznym boisku Areny Lublin Orlęta Radzyń Podlaski 3-1. » Czytaj dalej
Górnik Łęczna musi jeszcze poczekać ze świętowaniem awansu. Zielono – czarni zremisowali 0:0 na sztucznej murawie w Częstochowie z rewelacją rundy wiosennej w 2. » Czytaj dalej
Rocznica zwycięstwa pod Grunwaldem wiąże się także z początkiem powstania pewnego kościoła w Lublinie. Jego budowa rozpoczęła się w 1412 roku. » Czytaj dalej
Tak jak jutrzenka zapowiada nowy dzień, tak protesty robotników w Świdniku i Lublinie zapowiadały zwycięstwo Solidarności. Jutro będziemy mogli przypomnieć sobie o tych szczególnych dla naszego regionu wydarzeniach. » Czytaj dalej
Wraz z ciepłymi dniami w mieście pojawiło się więcej owadów. Z tego powodu samorząd podobnie jak w ubiegłych latach rozpoczyna akcję odkomarzania. » Czytaj dalej
W lipcu przypada dwudziesta rocznica śmierci Jana Karskiego. Był kurierem i emisariuszem Polski Podziemnej.
Został zapamiętany głównie ze względu na jego misję poinformowania aliantów o sytuacji Żydów na terenie okupowanej Polski. » Czytaj dalej
Mistrzowie Czech i Węgier, a także silne zespoły z Rosji, Francji, Hiszpanii oraz Turcji. To z nimi przyjdzie się mierzyć podopiecznym Davida Dedka. » Czytaj dalej
Kino plenerowe Centrum Kultury otwiera się na „Nowe Horyzonty”. Tournee festiwalu filmowego zawita na Wirydarz.
W programie znalazły się trzy tytuły, które nie miały jeszcze swoich premier kinowych w Polsce. » Czytaj dalej
Czasy, kiedy można było odsprzedać makulaturę, prawdopodobnie nie wrócą. Firmy skupujące ten odpad ograniczyły swoją działalność.
Powodem sytuacji na rynku skupu jest nieopłacalność procesu recyklingu przez prywatnych przedsiębiorców. » Czytaj dalej
Pandemia po raz kolejny uderza w żużel. Pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19 uzyskała jedna z osób, która przebywała w parku maszyn podczas meczu PGG ROW Rybnik – FOGO Unia Leszno. » Czytaj dalej
Rok temu Lublin, za sprawą LUK Politechniki wrócił na siatkarską mapę Polski. Żółto – czarni przebojem wdarli się na pierwszoligowe, a teraz postawili sobie bardzo ambitny cel – awans do PlusLigi. » Czytaj dalej
Dzięki smartfonowi świat mamy bliżej niż na wyciągnięcie ręki. Dziś światowy dzień bez telefonu.
Robimy przelewy, szukamy pracy, umawiamy się na randki. » Czytaj dalej