Trzy złota AZS UMCS na Mistrzostwach Polski AZS

Reprezentantki KU AZS UMCS Lublin zgodnie z oczekiwaniami przywiozły z Łodzi worek medali. Bezkonkurencyjne okazały się Malwina Kopron, Paulina Guba i Karolina Kołeczek. Wszystkie lekkoatletki zdobyły złote krążki.

Malwina Kopron poprawiła swój najlepszy wynik w sezonie, który przed tygodniem dał jej kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Berlinie. W Mistrzostwach Polski AZS młociarka osiągnęła 72,87 m i bez kłopotu wygrała konkurs.

Świetnie w biegu na 100 m p.p. poradziła sobie Karolina Kołeczek. Na uwagę zasługuje fakt złamania przez nią bariery 13 s. Co ciekawe udało jej się tego dokonać już w biegu eliminacyjnym. Kołeczek zeszła w nim do granicy 12,98 s. W finale pobiegła nieco słabiej. Rezultat 13,47 s wystarczył jednak do zdobycia złotego krążka.

Na najwyższym stopniu podium stanęła również Paulina Guba. Już w pierwszej serii kulomiotka pchnęła 18,22 m i zapewniła sobie wygraną. Srebrna medalistka – Agnieszka Maluśkiewicz była od niej gorsza o niemal 2,5 m.

Warto wspomnieć o innych zawodnikach z Lubelszczyzny. Wynik 18,27 m dał Szymonowi Mazurowi (AZS UMCS Lublin) w konkursie pchnięcia kulą srebro. Brązowe medale wywalczyli z kolei Piotr Tarkowski (AZS AWF Biała Podlaska) w skoku w dal, Michał Kitliński w biegu na 800 m (AZS UMCS Lublin) oraz Mariola Stasiewicz w biegu na 1500 m (MKS Żak Biała Podlaska).

Lubelscy lekkoatleci już niedługo spotkają się na pierwszej z dwóch dużych imprez, które zostaną rozegrane w stolicy naszego województwa. Od piątku do niedzieli potrwają Akademickie Mistrzostwa Polski. Z kolei w dniach 20-22 lipca na Stadionie Lekkoatletycznym przy Piłsudskiego odbędą się Mistrzostwa Polski seniorów.