Raz się remisuje, raz się remisuje. Motor dzieli się punktami z Sokołem

Piłkarze Motoru Lublin zaliczyli piąty remis z rzędu. Znów 1-1. Podział punktów tym bardziej może boleć, że w 14.kolejce eWinner II ligi podopieczni Marka Saganowskiego zremisowali z ostatnim w tabeli Sokołem Ostróda.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Motoru. Żółto-biało-niebiescy nieustannie nacierali bramkę gospodarzy. Zaraz na początku wynik mógł otworzyć Filip Wójcik. Pomocnik lublinian miał jeszcze jedną szansę, lecz czujny był bramkarz Sokoła. Goście próbowali zaskoczyć Sokoła wrzutkami. Bezskutecznie. Swoje szanse mieli Wójcik i Adam Ryczkowski. Piłka nie znalazła jednak właściwej drogi do bramki. Golkiper Motoru Sebastian Madejski był zmuszony do interwencji dopiero w 28.minucie. Skapitulował na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry pierwszej części. Na listę strzelców wpisał się Dominik Stępień.

Motor po przerwie ruszył do odrabiania strat. Już w 50.minucie wyrównał Piotr Ceglarz. Przyjezdni cały czas atakowali. Strzałów próbowali Cezary Polak i Ryczkowski. Ich starania nie odniosły jednak efektów. Lublinianie znów próbowali zaskoczyć Sokoła dośrodkowaniami, ale bezskutecznie. Dobrze w bramce gospodarzy spisywał się Marcin Staniszewski. Po stronie przeciwnej Madejski musiał tylko raz pokazać swoje umiejętności. Podopieczni Marka Saganowskiego cały czas próbowali rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść. Aktywnością wykazywał się zwłaszcza Tomasz Swędrowski. Pomocnik Motoru mógł cieszyć się z gola w ostatnich sekundach meczu, lecz jego uderzenie zostało wybite sprzed linii bramkowej.

Po tym remisie Żółto-biało-niebiescy zajmują piąte miejsce z dorobkiem 22 punktów. Druga drużyna z naszego regionu, Wisła Puławy przegrała u siebie 0-1 z rezerwami Śląska Wrocław i z dorobkiem dziewiętnastu punktów zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli.

Kolejny mecz Motor rozegra za tydzień u siebie. O 16 zmierzy się na Arenie Lublin z liderem tabeli, Stalą Rzeszów.

Sokół Ostróda 1-1 Motor Lublin

Bramki: 44′ Stępień – 50′ Ceglarz

Sokół: Staniszewski – Klimek, Bondarenko, Dymerski – Flak, Dzięcioł (89′ Dowgiałło), Stępień, Urban (71′ Słupski) – Kurwski, Rugowski, Lias (79′ Michalski)

Motor: Madejski – Moskwik (78′ Firlej), Najemski, Cichocki – Wójcik, Sędzikowski (77′ Rak), Ceglarz, Swędrowski, Ryczkowski (56′ Ropski) – Fidziukiewicz (86′ Król), Polak

Żółte kartki: 42′ Stępień, 51′ Lias – 31′ Cichocki, 84′ Swędrowski

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin)