Motor wszedł na zwycięską ścieżkę

Dobra passa piłkarzy Motoru Lublin trwa. Podopieczni Marka Saganowskiego zaliczyli trzeci z rzędu mecz bez porażki, a zarazem trzy mecze na zero z tyłu. Żółto-biało-niebiescy odnieśli przy tym dwa przekonujące zwycięstwa. Po wygranej u siebie 4-0 z GKS-em Bełchatów, lublinianie pokonali 3-0 we Wronkach rezerwy Lecha Poznań w ósmej kolejce eWinner II ligi.

Mecz rozpoczął się od ataków Lecha. Sebastiana Madejskiego próbował pokonać Filip Marchwiński, ale bezskutecznie. Później do słowa doszedł Motor. Przyjezdni atakowali, ale Kolejorz dobrze się bronił. W 34.minucie została sprawdzona czujność Madejskiego. Golkiper Motoru zachował jednak czujność. Sześć minut później wprowadzony za Adama Ryczkowskiego Filip Wójcik wywalczył rzut karny, którego na gola zamienił niezawodny Michał Fidziukiewicz. Do przerwy było 1-0, co zwiastowało emocje w drugiej części spotkania.

Po przerwie Żółto-biało-niebiescy potwierdzili swoją dominację na boisku. W 50.minucie znakomitym strzałem głową popisał się Arkadiusz Najemski. Parę minut później ten sam zawodnik popełnił faul, który kosztował Motor rzut karny. Madejski zdołał jednak obronić jedenastkę wykonywaną przez Adriana Laskowskiego. W 71.minucie golkiper lublinian popisał się kolejną znakomitą interwencją. 180 sekund później docenił to Fidziukiewicz, który ustrzelił dublet. w 79.minucie wychowanek Jagiellonii Białystok mógł skompletować hat-tricka, ale zmarnował karnego. Błąd najskuteczniejszego nie był jednak kosztowny i Motor drugi raz z rzędu mógł dopisać sobie trzy punkty.

Dzięki tej wygranej Żółto-biało-niebiescy są na piątym miejscu w tabeli z dorobkiem czternastu punktów. Kolejne spotkanie podopieczni Marka Saganowskiego rozegrają u siebie. Rywalem lublinian będzie Mistrz Polski sprzed 90 lat, Garbarnia Kraków. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 17.

Druga drużyna z Lubelszczyzny także odniosła zwycięstwo w tej kolejce. Wisła Puławy pokonała na wyjeździe ostatnią drużynę ligi, Sokół Ostróda 4-0.

Lech Poznań II 0-3 Motor Lublin

Bramki: 40′, 74′ Fidziukiewicz, 50′ Najemski

Lech II: Mrozek – Borowski (69′ Kaczmarek), Pingot, Laskowski, Palacz – Norkowski (69′ Kryg), Kozubal (63′ Krivets), Gogol, Marchwiński – Pacławski (55′ Spławski), Wilak (63′ Klupś)

Motor: Madejski – Kusiński, Błyszko, Najemski, Moskwik – Sędzikowski (83′ Rak), Swędrowski (83′ Cichocki), Król (72′ Kołbon) – Ryczkowski (36′ Wójcik), Fidziukiewicz, Ceglarz (82′ Firlej)

Żółte kartki: 14′ Laskowski, 59′ Pingot – 25′ Swędrowski, 53′ Najemski