Motor Lublin zdobywcą lubelskiego Pucharu Polski

Motor Lublin wygrał lubelski Puchar Polski. Żółto-biało-niebiescy zwyciężyli w finale 4:1 z Lublinianką.

Piłkarskie derby Lublina nie przyniosły niespodzianki. Trzecioligowy Motor zdominował lokalnego rywala występującego klasę rozgrywkową niżej i już w 28. minucie prowadził 3:0. Bramki w całym spotkaniu strzelali Kamil Stachyra, Tomasz Tymosiak, Slaven Jurisa i Michał Paluch. Honorową bramkę dla Lublinianki w końcówce zdobył Bartłomiej Jezior. W 89. minucie w niecodziennej dla siebie roli na boisku pojawił się bramkarz Motoru Paweł Socha. Trener Marcin Sasal zaskoczył kibiców posyłając go ataku:

Dzięki wczorajszemu zwycięstwu na Arenie Lublin Motor awansował do półfinału Wojewódzkiego Pucharu Polski, w którym zmierzy się na wyjeździe z Chełmianką. W drugiej parze Tomasovia Tomaszów Lubelski podejmie Orlęta Radzyń Podlaski . Oba mecze odbędą się 7 czerwca.