Młode koszykarki AZS w kolejnej rundzie mistrzostw Polski U17

Koszykarki Bogdanki AZS UMCS Lublin awansowały do półfinału mistrzostw Polski U17. Zmagania rundy ćwierćfinałowej grupy F odbyły się w lubelskiej hali MOSiR.

Pierwotnie mistrzostwa miały się odbyć pod koniec marca. Z powodu pandemii koronawirusa zawody przesunięto na maj. Rywalizacja w Lublinie trwała od soboty do poniedziałku. Lublinianki w roli gospodyń podejmowały na własnym parkiecie UKS Basket SMS Aleksandrów Łódź, MPKK Sokołów S.A Podlaski oraz UKS Dwójkę Nidzica. Starcie z zespołem z Nidzicy zakończyło się pewnym zwycięstwem zielono-białych aż 104:45. Świetną skutecznością popisały się Maja Kusiak i Zuzanna Komor. Pierwsza była autorką 25 punktów, a druga zdobyła 5 ,,oczek” mniej.

Schodki zaczęły się przy starciu z zespołem z Aleksandrowa Łódzkiego. Na końcowym wyniku zaważyła dyspozycja drużyn w ostatniej kwarcie. Po pierwszych trzech odsłonach to podopieczne Sławomira Depty prowadziły 52:48. Czwartą część zdominowały rywalki. Wygrały 18:9, a tym samym cały mecz 66:61.

Przed ostatnią serią gier ekipa z Aleksandrowa Łódzkiego miała dwa zwycięstwa na koncie i pewny awans do kolejnej rundy. AZS UMCS Lublin oraz MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski wygrały raz i to one liczyły się dalej w walce o awans. Czekało ich starcie między sobą. Ten pojedynek lepiej rozpoczęła ekipa gości. Po trzech kwartach prowadziły 50:34 i to one były bliżej awansu. Miejscowe odwróciły losy spotkania na ostatnie 10 minut meczu. Zielono-białe rozpoczęły szaleńczą pogoń za swoimi rywalkami, która zakończyła się sukcesem. Odrobiły stratę do rywalek z nawiązką, bo po końcowej syrenie miały 2 punkty więcej od przeciwniczek. Wygrały 59:57.

Tym sposobem z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki koszykarki Bogdanki AZS UMCS Lublin awansowały do półfinału. Póki co termin kolejnej rundy nie jest jeszcze znany.