Luk Lublin kończy rok porażką. Natomiast Aluron CMC Warta Zawiercie na czwartym miejscu. „Żółto-czarni” kontra Jurajscy Rycerze 1:3

Nie tak wyobrażali sobie końcówkę roku siatkarze LUK-u Lublin. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza ulegli Aluron CMC Warcie Zawiercie 1:3.

Lubelscy siatkarze przed środowym starciem, mimo własnego parkietu, nie byli faworytami. Podejmowali czwarty zespół PlusLigi, Aluron CMC warte Zawiercie. Przyjezdni od początku byli wyraźnie nastawieni na wygraną i lepiej radzili sobie w ataku. Pierwszego seta wygrali do 22. Natomiast drugiego do 23.

Przełamanie gospodarzy nastąpiło w trzeciej odsłonie meczu. Lublinianie posłali w tej partii łącznie 4 asy i wygrali seta 25:17. Z kolei w czwartej partii Warta znowu wróciła do dyspozycji z początku meczu. Tablica wskazała 25:21 na korzyść zawiercian. MVP spotkania został Facundo Conte, przyjmujący przyjezdnych.

Podsumowuje Szymon Gregorowicz, libero LUKu Lublin.

Wczorajszy mecz był ósmą porażką lubelskiego zespołu. Natomiast Warta Zawiercie umocniła się na czwartej pozycji w PlusLidze. Luk Lublin na parkiet wróci 3 stycznia. Żółto czarni zagrają wtedy na wyjeździe z Jastrzębskim Węglem. Natomiast 10, zmierzą się u siebie ze Ślepskiem Malov Suwałki.