Czwarty mecz bez porażki, czwarty na zero z tyłu. Motor wygrywa z Garbarnią

Piłkarze Motoru Lublin złapali stabilną i wysoką formę. Podopieczni Marka Saganowskiego wygrali trzeci mecz z rzędu. Drugi raz wynikiem 3-0. Żółto-biało-niebiescy notują serię czterech meczów bez porażki, będąc na zero z tyłu. Tym razem pokonali u siebie Garbarnię Kraków w dziewiątej kolejce eWinner II ligi.

Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Obie drużyny mogły się podzielić momentami, w których były lepsze. Na początku dobrą okazję na strzelenie gola mieli goście. Znakomitą interwencją popisał się jednak Sebastian Madejski. Chwilę później było już 1-0. Na listę strzelców wpisał się Wojciech Błyszko, który wykorzystał dobre podanie z rzutu wolnego od Pawła Moskwika. Motor ruszył do ataku. Okazję na podwyższenie wyniku miał Filip Wójcik, ale pomocnikowi Motoru nie udało się pokonać Doriana Frątczaka. Garbarnia skontrowała. Krakowianie przez kilka minut mieli wyraźną przewagę, ale nie potrafili jej wykorzystać. Motor odpowiedział strzałami Rafała Króla i Michała Fidziukiewicza. Na posterunku był jednak Frątczak. W końcówce dobrą interwencją popisał się Madejski. Także dzięki niemu po pierwszej połowie było 1-0 dla gospodarzy.

Po przerwie gra znów była zacięta. Kolejnego gola zdobył jednak Motor. W 59.minucie sędzia odgwizdał karnego na Wójciku. Jedenastkę na bramkę zamienił były piłkarz Mistrzów Polski sprzed 90 lat Michał Fidziukiewicz. Między 68 a 69.minutą nastąpiła błyskawiczna wymiana ciosów. Celny strzał oddał Piotr Ceglarz, a chwilę później szansę na gola kontaktowego mieli goście. W obu przypadkach górą byli bramkarze. W ostatnich minutach meczu to gospodarze grali lepiej. Szansę na drugiego gola miał Fidziukiewicz, groźne uderzenie oddał też wprowadzony w 75.minucie Maciej Firlej. Podopieczni Marka Saganowskiego wykorzystali fakt, że na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Daniel Morys. W 90.minucie krakowian dobił Firlej i lublinianie mogli dopisać sobie kolejne trzy punkty.

Dzięki tej wygranej Żółto-biało-niebiescy zajmują trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów. Kolejne spotkanie Motor rozegra w środę w Pucharze Polski. W 1/32 finału zmierzy się na Arenie Lublin z Podbeskidziem Bielsko-Biała, spadkowiczem z PKO BP Ekstraklasy. Początek spotkania w środę o godzinie 19.

Druga drużyna z naszego regionu, Wisła Puławy sprawiła sensację, pokonując 3-1 niezwyciężoną dotychczas ekipę Stali Rzeszów i w tabeli eWinner II ligi zajmuje szóste miejsce z dorobkiem czternastu oczek.

Motor Lublin 3-0 Garbarnia Kraków

Bramki: 12′ Błyszko, 60′ (karny) Fidziukiewicz, 90′ Firlej

Motor: Madejski – Kusiński, Błyszko, Najemski, Moskwik – Swędrowski, Ceglarz (75′ Firlej), Sędzikowski (66′ Polak), Rak, Król (75′ Kołbon), Wójcik (84′ Ryczkowski) – Fidziukiewicz (84′ Vitinho)

Garbarnia: Frątczak – Morys, Laskoś (70′ K.Duda), Banach, Bartków – M.Duda (65′ Marszalik), Szywacz (77′ Malik) – Słomka (77′ Purcha), Klec, Korbecki (65′ Kuczera)- Feliks

Żółte kartki: 83′ Kusiński – 73′ Morys

Czerwona kartka: 86′ Morys (druga żółta)