Awans jest nasz! Koszykarze U!NB AZS UMCS Start II Lublin w Suzuki 1LM

Wymarzony awans do Suzuki 1 Ligii Mężczyzn trafia w ręce koszykarzy U!NB AZS UMCS Start II Lublin! Lublinianie na własnym parkiecie pokonali Rycerzy Rydzyna 81:61 i tym samym meldują się w finale 2 Ligi Mężczyzn.

Akademicy wyszli na parkiet zdeterminowani i to dało się zauważyć od pierwszych minut starcia. Dzięki layupowi Michaela Gospodarka w 4 minucie wyszli na prowadzenie 8-4 i do końca tej części gry prowadzili 21-15. W drugiej ćwiartce goście gonili wynik. Po długiej przerwie w 7 minut zdołali wyrównać 47-47. Rzutami zza łuku groził Dawid Bręk. To było być albo nie być dla podopiecznych Przemysława Łuszczewskiego – dlatego podkręcili tempo. Za sprawą celnych rzutów wolnych Michalea Gospodarka i „dwójek” Adama Myśliwca miejscowi ostatecznie dowieźli zwycięstwo do końca, ogrywając Rycerzy 81:61. Zadowolenia nie ukrywa Przemysław Łuszczewski, trener U!NB AZS UMCS Start II Lublin, który towarzyszy drużynie od samego początku.

W finale lublinianie podejmą MKKS Żak Koszalin. Oba zespoły zapewniły sobie miejsce w Suzuki 1 Lidze Mężczyzn. Starcie odbędzie się w sobotę w hali MOSiR.