Uczniowie z niepełnosprawnościami gotowali z szefami najlepszych restauracji w Lublinie! Czego dowiedzieli się o pracy w gastronomii?
Dzisiaj odbyło się podsumowanie akcji „Lublin Skills Up! » Czytaj dalej
Uczniowie z niepełnosprawnościami gotowali z szefami najlepszych restauracji w Lublinie! Czego dowiedzieli się o pracy w gastronomii?
Dzisiaj odbyło się podsumowanie akcji „Lublin Skills Up! » Czytaj dalej
Wspólne działanie rozwija naukę. Za nami IV edycja Ogólnopolskiego Forum Szkół Partnerskich UMCS.
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej współpracuje ze szkołami z dziewięciu województw, a takich placówek partnerskich jest ponad 170. » Czytaj dalej
Lubelscy uczniowie mieli okazję stworzyć relacje z przedsiębiorcami. Za nami piąta edycja projektu „Przedsiębiorcza Młodzież”.
W ramach współpracy z firmami, uczniowie lokalnych szkół mogli nie tylko zdobyć unikalne doświadczenie, ale również nawiązać kontakty i aktywnie uczestniczyć w życiu gospodarczym. » Czytaj dalej
Za nami jubileusz 160-lecia Zespołu Szkół Ekonomicznych im. A. i J. Vetterów w Lublinie. Było to święto tradycji, ludzi i szkolnych wspomnień. » Czytaj dalej
Dzień Dziecka zbliża się wielkimi krokami. Główny Urząd Statyczny opublikował nowe dane dotyczące najmłodszych mieszkańców naszego kraju.
Z podanych informacji wynika, że pod koniec 2025 roku w Polsce żyło 5 307 310 dzieci w wieku do 14 lat. » Czytaj dalej
Uczniowie szkół średnich oraz studenci zyskają nową przestrzeń do rozwijania kompetencji. Nad wsparciem w podejmowaniu decyzji o przyszłości będą czuwać ich starsi koledzy i koleżanki. » Czytaj dalej
Miasto po raz kolejny zadba o zdrowie jamy ustnej młodych mieszkańców Lublina. Program profilaktyki próchnicy zębów dla uczniów lubelskich placówek będzie kontynuowany. » Czytaj dalej
Wystartowały matury 2026. Za nami pierwszy dzień egzaminów dojrzałości.
Ponad 5,5 tys. absolwentek i absolwentów lubelskich szkół ponadpodstawowych przystępuje w tym roku do egzaminów maturalnych. » Czytaj dalej
Miasto pomoże młodym uzdolnionym uczniom. Program Otwartych Kół Olimpijskich poszerzy się o kolejne współprace.
Dziś (20 kwietnia) władze Lublina podpisały list intencyjny z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie oraz Prywatnym Liceum im. » Czytaj dalej
Lubelscy uczniowie wyruszą wkrótce odkrywać tajemnice regionu. Rozpoczyna się kolejna edycja programu edukacyjnego, który zamienia szkolne korytarze na ciekawe wycieczki z przewodnikiem. » Czytaj dalej
Scenariusz z Terminatora, raczej nam nie grozi. Młodzież wie jak bronić się przed zagrożeniami w sieci.
Dziś (08.04) na Politechnice Lubelskiej, odbyła się gala wręczenia nagród w konkursie ,,CyberChallenge – podejmij wyzwanie”. » Czytaj dalej
Młodzież, która zmienia nasze otoczenie na lepsze. Przyszłość należy do adeptów branży technologicznej.
Dziś (23 marca) rozpoczął się finałowy etap programu „Lubelskie Talenty IT”, czyli projektu realizowanego w ramach inicjatywy „Lublin – Edukacyjna Przyszłość IT” we współpracy z Akademią Leona Koźmińskiego. » Czytaj dalej
Czy dzieci w lubelskiem mają nadwagę? Miasto podsumowało akcję „Jedz z Głową”
III edycja programu skupiła się na edukacji żywieniowej dzieci od 2012 roku, rodziców, pracowników stołówek szkolnych i dyrektorów. » Czytaj dalej
Wybitni uczniowie odebrali wyróżnienia. Podsumowano tegoroczne osiągnięcia lubelskich szkół.
Dziś (12 lutego) wręczono dyplomy stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra edukacji. » Czytaj dalej
Godzina ruchu powinna być standardem. Eksperci doradzają, jak zorganizować zimowy wypoczynek.
Badania wykazują, że blisko połowa uczniów spędzi nadchodzące ferie przed telefonami. » Czytaj dalej
W dyskusji rodzi się prawda. Na UMCS odbyła się II edycja Lubelskiego Turnieju Debat.
Na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa UMCS koło naukowe zorganizowało wydarzenie, w którym brali udział uczniowie ze szkół średnich. » Czytaj dalej
Uczniowie szkół średnich podjęli się wyzwania. Na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie- Skłodowskiej odbyła się dzisiaj 7. edycja konkursu „Challange Accepted„. » Czytaj dalej
Od lekcji o ZUS do indeksów. Uczniowie znów powalczą o nagrody.
We wrześniu ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiego projektu „Lekcje z ZUS” dla szkół ponadpodstawowych. » Czytaj dalej
Już za moment nastąpi najbardziej wyczekiwany moment przez uczniów z całej Polski. Od następnego tygodnia będzie można spać do południa, bo rozpoczynają się wakacje! » Czytaj dalej
Uczniowie zostali wyróżnieni za swoje osiągnięcia naukowe. Laureatom olimpiad, konkursów i ogólnopolskich turniejów przedmiotowych wręczono stypendium Prezydenta Miasta Lublin. » Czytaj dalej