Zwycięski pociąg jedzie dalej! LUK Lublin – Cerrad Enea Czarni Radom 3:1

Drugi komplet punktów, a czwarte zwycięstwo z rzędu lubelskich siatkarzy. LUK Lublin odprawił Cerrad Enea Czarnych Radom w czterech setach.

Od pierwszego gwizdka „Żółto-czarni” narzucili swoje warunki gry. W pierwszym secie pokonali radomian 25:13. W kolejnej odsłonie już nie wszystko ułożyło się po myśli gospodarzy. Spadła skuteczność ataku, natomiast defensywę poprawili Czarni Radom, którzy wygrali 25:22. Z kolei w trzecim i czwartym secie LUK Lublin wrócił do formy prezentowanej na początku spotkania. „Żółto-czarni” wygrali, odpowiednio, do 18 i do 14, a całe spotkanie 3:1.

Natomiast kluczowy element starcia wskazuje niedzielny jubilat i zarazem trener lubelskiego zespołu, Dariusz Daszkiewicz.

MVP spotkania został wybrany środkowy lubelskiej drużyny, Jan Nowakowski. Łącznie zdobył on 13 punktów, z czego aż 8 blokiem.

Dla LUK-u Lublin była to czwarta wygrana z rzędu, a druga z kompletem punktów. Wcześniej lublinianie pokonali PGE Skrę Bełchatów, Cuprum Lubin oraz Asseco Resovię Rzeszów. Kolejne starcie „Żółto-czarni” rozegrają w niedzielę na wyjeździe, a ich przeciwnikiem będzie Trefl Gdańsk.