Zwycięska passa nadal trwa. U!NB AZS UMCS Start II Lublin rozbił KS Kutno 100:41

Trwa passa zwycięstw U!NB AZS UMCS Start Lublin. To już 9. ligowa wygrana koszykarzy. Tym razem podopieczni Przemysława Łuszczewskiego okazali się lepsi od KS-u Kutno, których zdominowali 100:41.

Chociaż wynik może sugerować inaczej, to spotkanie lepiej rozpoczęli goście. W szybkim tempie rzucili 5 punktów. Lublinianie odgryźli się jednak dwoma celnymi lay-up’ami Adama Myśliwca. Następnie znów do głosu doszli koszykarze z Kutna. Hubert Stopierzyński trafił dwukrotnie z rzutu wolnego. Początek meczu był więc dosyć wyrównany, a żadna z ekip nie mogła wypracować sobie bezpiecznej przewagi.

Dopiero na 3 minuty przed końcem pierwszej kwarty gospodarzom udało się odskoczyć na 4 oczka, lecz po 10 minutach tablica wskazywała jedynie 20:18 Akademików. Z kolei druga odsłona spotkania to ewidentny popis skuteczności lublinian, którzy zdobyli 27 oczek, a stracili zaledwie 5. Już na samym początku Michael Gospodarek zapewnił swojej drużynie 6 punktów.

Rywale nie mieli pomysłu w jaki sposób odgryźć się przeciwnikom i coraz częściej przyjmowali ich pod własnym koszem. Przez to, na przerwę oba zespoły schodziły przy wyniku 47:23.

Mówi Przemysław Łuszczewski, trener lubelskich Akademików.

Początek drugiej połowy to rywalizacja cios za cios. Co prawda, lublinianie rzucali nieznacznie więcej punktów, natomiast zawodnicy z Kutna nie dawali za wygraną. W efekcie, obraz gry był wyrównany, choć trzeba pamiętać, że podopieczni trenera Łuszczewskiego wypracowali sobie solidną przewagę już w pierwszej połowie.

Dobrą partię rozgrywał Karol Obarek, który w trzeciej kwarcie zdobył 10 punktów. Z kolei po stronie gości dorównać mu próbował Stopierzyński. Rzucił on 7 oczek dla KS-u Kutno. Gościom w końcówce brakowało jednak energii i to skrzętnie wykorzystali gospodarze. Brylował oczywiście Obarek i to, w dużej mierze, dzięki niemu przed ostatnią kwartą lubelscy koszykarze prowadzili już 75:39.

Szybkość reakcji i skuteczność były kluczowe – wskazuje Kamil Waniewski, zawodnik Uwaga Naukowego Bełkotu

Ostatnie 10 minut spotkania między oboma zespołami to pełna dominacja lublinian. Rywale wiedząc, że losów spotkania odwrócić się nie da porzucili wszelki zapał do gry. To przełożyło się na ledwie dwa oczka, które udało im się zdobyć. Z kolei zawodnicy Przemysława Łuszczewskiego wydawali się pełni wigoru, dlatego próbowali powiększyć przewagę. Do skutecznego w tym meczu Obarka dołączył Krzysztof Wąsowicz. W czwartej kwarcie udało mu się rzucić dla swojej drużyny 6 punktów. Ostatecznie mecz zakończył się pewnym zwycięstwem lublinian 100:41.

Jak przyznaje Bartłomiej Szczepaniak, trener KS-u Kutno, nie był to najlepszy mecz w wykonaniu jego zespołu.

Zwycięstwo oznacza, że koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin z dorobkiem 31 oczek prowadzą w ligowej tabeli. W najbliższy weekend czeka ich pojedynek na wyjeździe. Przeciwnikiem lublinian będą wtedy inni Akademicy – KK AZS UW Warszawa.