Zimowe zawody w Lublinie dopłynęły do końca

Za nami ostatni dzień Zimowych Mistrzostw Polski Juniorów 17-18 lat w pływaniu. Po trzydniowej rywalizacji zwycięzcą klasyfikacji punktowej została ekipa UKS G-8 Bielany Warszawa.

Niedzielne zawody rozpoczęły się od 200 metrów motylkiem. Tu w ręce ekipy UKP Unii Oświęcim wpadły kolejne medale. Wszystko za sprawą to dobrej dyspozycji Zuzanny Famulok, która była druga i Zuzanny Nowak, która zakończyła wyścig lokatę niżej. Pierwsze miejsce natomiast padło łupem Darii Zielińskiej. Wśród panów natomiast po raz pierwszy padł rekord Polski na tych zawodach. Ustanowił go Jan Zubik, który pokonał ten dystans w 1:54.73 sekundy.

Sporo emocji przyniósł pojedynek na 100 metrów. O zwycięstwie zadecydowała 0,01 sekundy. Szybszy okazał się Mateusz Chowaniec, a tym, któremu nie wiele zabrakło do wygranej był Filip Orlicz.

Pierwszy medal w niedzielnych zmaganiach dla gospodarzy zdobyła Martyna Piesko. Pływaczka z lubelskiej drużyny już po raz trzeci stanęła na podium w rywalizacji stylem grzbietowym. Tym razem zdobyła srebro na dystansie 100 metrów. W tej samej kategorii mieliśmy sporą niespodziankę u panów. Po raz pierwszy złoty medal został podzielony między dwóch zawodników. Krzysztof Radziszewski i Aleksander Sienkiewicz dopłynęli z rezultatem 53.07 sekundy.

200 metrów klasykiem przyniósł kolejny krążek dla gospodarzy. Tym razem to zasługa Mai Piotrowicz, która zajęła drugą lokatę na 200 metrów klasykiem. Do liderki Alicji Wojtkowiak zabrakło jednak nie wiele. Podium w wykonaniu swojej podopiecznej skomentował Jacek Kasperek, trener AZS UMCS:

Na tym jednak nie zakończyły się sukcesy AZS UMCS tego dnia. Srebro na 100 metrów zmiennym zgarnął Jakub Sagan. Drużyna biało-zielonych zajęła także trzecie miejsce w sztafecie 4×100 metrów zmiennym, która była ostatnią konkurencją tego dnia.

– mówił Grzegorz Mazurek, prezes Lubelskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

Na tym zakończyły się mistrzostwa w Lublinie. Po trzech dniach zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce w klasyfikacji punktowej przypadło UKS G-8 Bielany Warszawa. Tuż za nim uplasowała się UKP Unia Oświęcim, a podium zamknął gospodarz mistrzostw ­– AZS UMCS Lublin.