Wisła Płock lepsza od AZS UMCS w FIFIE

azs.umcs.pl

Mecz towarzyski pomiędzy „Nafciarzami” i Akademikami zakończył się wynikiem 4-3 na korzyść drużyny z Mazowsza.

Rywalizacja odbyła się na zasadzie dwumeczu. W pierwszym spotkaniu, które odbyło się na konsoli Play Station 4 AZS UMCS reprezentował Krzysztof „Mr.Cogito” Lenarczyk, który zmierzył się z Tomaszem „Bryke” Beczakiem. W tym pojedynku lepszy okazał się gracz Wisły, który w pierwszej połowie wbił zawodnikowi lublinian dwa gole. Lenarczyk miał tylko jedną okazję na strzelenie gola. Jak podkreślał w rozmowie z klubowym portalem, był zaskoczony podejściem swojego przeciwnika do tego starcia. – Byłem lekko zaskoczony tym, jak poważnie Tomek podszedł do tego spotkania. Muszę przyznać, że chcę wymazać swoją pierwszą połowę z pamięci. Mówiąc krótko: była tam totalna dominacja ze strony przeciwnika i brak mojego pomysłu jak to zmienić. Dopiero w przerwie dokonałem kilku korekt w taktyce, co pozwoliło mi doskoczyć do przeciwnika i wyłączyć jego atuty.

Mr.Cogito próbował odrabiać straty po przerwie. Udało mu się to. Bramka zdobyta w 58.minucie dała kibicom nadzieje na odrobienie strat, jednak ta sztuka się nie udała. Gracz „Nafciarzy” dowiózł zwycięstwo do końca.

Szansa na rewanż nadarzyła się w pojedynku na konsoli XBOX One. Tu zmierzyli się ze sobą Eryk „Laxon” Birc i Cezary KarteKpL Gontarek. Jako pierwszy na prowadzenie wyszedł ten drugi, lecz „Laxon” zdołał wyrównać przed przerwą. Gracz „Akademików” dominował w drugiej połowie, ale to KarteKpL strzelił drugiego gola. Laxon nie poddał się i zdołał doprowadzić do wyrównania. Wynik 2-2 w rewanżu oznaczał, że dwumecz wygrała Wisła. W rozmowie z klubową stroną Mr.Cogito chwalił Laxona. – Eryk “Laxon“ pokazał kawał dobrego futbolu. Miał wiele sytuacji, w których powinien paść gol, ale niestety zabrakło tego “czegoś“. Jego rywal zagrał natomiast jak na legendę przystało: wykorzystywał swoje okazję i pokazał Erykowi, że czeka go jeszcze sporo pracy w kilku e-sportowych aspektach.

To kolejna inicjatywa zorganizowana przez AZS UMCS Lublin w czasie pandemii koronawirusa. Od 15 do 21.kwietnia trwa bowiem „Balkon Run”.