Udany początek sezonu lubelskich szczypiornistek w hali Globus

Szczypiornistki MKS-u FunFloor Lublin w pierwszym meczu domowym sezonu ligowego 2024/2025 wygrały z MKS Piotrcovią Piotrków Trybunalski 31:23. Lublinianki przez całe spotkanie kontrolowały wynik.  Prowadzenia nie oddały przez cały mecz, notując drugie ligowe zwycięstwo.

Zaczęły piotrkowianki, ale najpierw ich atak zatrzymała Aleksandra Tomczyk, a następnie celny rzut obroniła Paulina Wdowiak. Pierwszego gola tego sezonu w hali Globus zdobyła Oktawia Fedeńczak, a chwilę później prowadzenie gospodyń podwoiła Magda Balsam. Dwie bramki Lucyny Sobeckiej sprawiły, że przyjezdne wyrównały. Popularna „Baza” na początku dziewiątej minuty zdobyła już trzeciego gola, a jej zespół prowadził 6:3. Piotrkowianki się nie poddawały. Do lubelskiej bramki trafiały byłe zawodniczki biało-zielonych, czyli Joanna Gadzina, Patrycja Królikowska i Patrycja Noga. Do remisu jednak wciąż sporo brakowało. Rezultat po pierwszym kwadransie to 11:7 dla podopiecznych Edyty Majdzińskiej.

ALEKSANDRA ROSIAK PO MECZU Z PIOTRKOWEM

• mówiła po spotkaniu, zawodniczka MKS-u FunFloor Lublin Aleksandra Rosiak.

W kolejnych minutach bramek padło zdecydowanie mniej. Gospodynie utrzymywały bezpieczną przewagę nad rywalkami. W 23. minucie pierwszego ligowego gola po powrocie do Lublina zdobyła Aleksandra Rosiak. Było to czternaste trafienie na konto zawodniczek z Lublina (14:9). Po chwili na piętnastego gola dla gospodyń zdobyła Szimonetta Planeta, a szesnastą bramkę dołożyła Daria Szynkaruk. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy obie zawodniczki ponownie umieściły piłkę w siatce. Pierwsza odsłona rywalizacji z Piotrcovią zakończyła się rezultatem 18:10 dla lublinianek.

Pierwszego gola po zmianie stron zdobyły gościnie. Chwilę przedtem rzutu karnego nie wykorzystała Magda Balsam  Pod koniec 33. minuty efektowną bramką popisała się natomiast Oktawia Fedeńczak (19:11). Równie urodziwym golem popisała się Magda Balsam osiem minut później. Było to już szóste trafienie skrzydłowej. Gospodynie prowadziły już 24:15. Gdy piotrkowianki odrobiły kolejne dwa gole straty, Edyta Majdzińska poprosiła o czas.

Joanna Gadzina po meczu z MKSem Lublin

• mówiła po meczu była zawodniczka gospodyń, a obecnie Piotrcovii Joanna Gadzina.

Gospodynie utrzymywały bezpieczne prowadzenie na poziomie sześciu goli. W ostatnie dziesięć minut kibiców zebranych w hali Globus wprowadziła Szimonetta Planeta, która zdobyła bramkę na 27:20 dla ekipy z Lublina. Druga połowa była jednak nieco mniej dynamiczna, niż pierwsza część spotkania. Wciąż warunki dyktowały miejscowe. Na pięć minut przed końcową syreną mogły być już pewne wygranej, bo prowadziły 28:20. Jeszcze przed końcem meczu dla zespołu z Lublina trafiały Sylwia Matuszczyk i Daria Szynkaruk. Gospodynie odniosły tym samym pierwsze ligowe zwycięstwo w bieżącym sezonie,  pokonując rywalki 31:23. Tytuł MVP spotkania trafił do Magdy Balsam, dla skrzydłowej jest to druga taka nagroda w bieżących rozgrywkach Orlen Superligi Kobiet.

MKS FunFloor Perła Lublin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:23 (18:10)

MKS: Wdowiak, Mamic – Balsam 6, Szynkaruk 5, Fedeńczak 4, Planeta 3, M. Więckowska 3, Andruszak 2, Olek 2, Nieuwenweg 2, Tomczyk 1, Posavec 1, Rosiak 1, Matuszczyk 1, D. Więckowska, Pastuszka. Kary: 10 min. Trener: Edyta Majdzińska

Piotrcovia: Sarnecka, Suliga – Mielewczyk 4, Gadzina 4, Sobecka 3, Mokrzka 3, Królikowska 3, Arcisevskaja 2, Noga 1, Waga 1, Radushko 1, Grobelna, Polaskova. Kary: 8 min. Trener: Horatiu Pasca

Sędziowie: Jakub Mroczkowski (Sierpc), Sebastian Patyk (Warszawa).