Udany debiut Goncalo Feio. Motor wygrywa w Krakowie

Piłkarze Motoru Lublin odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie. Żółto-biało-niebiescy pod wodzą nowego trenera, Goncalo Feio wygrali 3-1 w Krakowie z miejscowym Hutnikiem w 12.kolejce eWinner 2 Ligi.

Motorowcy od początku spotkania narzucili Hutnikowi swój styl gry. Goście całkowicie zdominowali krakowian w pierwszej połowie. Efektem był gol Mikołaja Kosiora w 14.minucie. Podopieczni Goncalo Feio nie zamierzali zwalniać tempa. W 26.minucie strzał Rafała Króla został zablokowany ręką przez Damiana Urbana. Sędzia nie zauważył jednak, że obrońca Hutnika zablokował uderzenie przed polem karnym. Mimo to podyktował jedenastkę dla Motoru, którą na bramkę zamienił Król. Po przerwie Hutnik ruszył do ataku. Okazje mieli chociażby Krzysztof Świątek, czy Krystian Lelek. Znakomitymi interwencjami popisywał się Łukasz Budziłek. W 66.minucie pomimo naporu gospodarzy, to Motor mógł dobić rywala. Kosior otrzymał znakomite podanie, miał stuprocentową okazję, ale przegrał pojedynek z Kacprem Szewczykiem. Niespełna kwadrans później lublinianie mogli świętować po raz trzeci. Na listę strzelców wpisał się Leszek Jagodziński. Hutnik nie poddawał się i szukał honorowego gola. Na ich drodze stawał jednak Budziłek. W 90.minucie golkiper Motoru skapitulował. Rzut karny na gola zamienił bowiem Świątek. Podopieczni Andrzeja Paszkiewicza poszli za ciosem i szukali drugiego gola. Napotykali jednak na opór ze strony Budziłka. Zdobywca pierwszej bramki dla drużyny ze stolicy Lubelszczyny Mikołaj Kosior cieszy się, że udało się wygrać i strzelić tyle goli.

Pomimo tej wygranej Motor nadal jest na ostatnim miejscu w tabeli. W dwunastu meczach zgromadził dziesięć punktów. Kolejny mecz podopieczni Goncalo Feio rozegrają u siebie. Rywalem będzie Siarka Tarnobrzeg. Początek meczu w sobotę o 17.

Hutnik Kraków 1-3 Motor Lublin

Bramki: 90′ (karny) Świątek – 14′ Kosior, 27′ (karny) Król, 80′ Jagodziński

Hutnik: Szewczyk – Urban, Jurkowski (16′ Zawadzki), Głogowski – Zięba (86′ Drąg), Iwanicki, Kielis, Marcinkowski – Serafin (76′ Jacak), Świątek – Assinor (46′ Lelek)

Motor: Budziłek – Wójcik, Szarek, Najemski, Rudol – Rybicki (79′ Wyjadłowski), Reiman (65′ Kusiński), R.Król – Kosior (78′ Lis), Szuta (58′ Jagodziński), Ceglarz (58′ Kahsay)

Żółte kartki: 26′ Urban – 57′ Ceglarz, 88′ Kusiński

Sędziował: Kornel Paszkiewicz (Kąty Wrocławskie)