Szpadzistki i wioślarze powiększyli dorobek medalowy w Paryżu

Powiększył się worek z medalami olimpijskimi. Brązowe krążki dla Polski wywalczyły szpadzistki, a po medal z tego samego kruszcu popłynęli wioślarze.

To była zaciekła walka o trzecie miejsce w szermierce. Polki mierzyły się z Chinkami, a do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka. Bohaterką okazała się Aleksandra Jarecka, choć początkowo nie było jej w kadrze na igrzyska. To właśnie Jarecka doprowadziła do remisu, a następnie zdobyła decydujący punkt (32-31). Razem z nią na podium stanęły Renata Knapik-Miazga, Martyna Swatowska-Wenglarczyk oraz Alicja Klasik. Był to pierwszy polski medal szpadzistek w historii igrzysk olimpijskich.

Kolejny brązowy krążek to robota wioślarzy, czyli Dominika Czai, Mateusza Biskupa, Mirosława Ziętarskiego i Fabiana Barańskiego. Holendrzy byli w tym wyścigu poza zasięgiem, a walka o pozostałe dwa miejsce rozstrzygnęła się pomiędzy Włochami a Polakami. Nieznacznie lepsi okazali się reprezentanci Italii.

Medale szpadzistek i wioślarzy to odpowiednio 300. oraz 301. krążek w historii polskich startów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich.