Szósta wygrana szczypiornistek AZS-u

Szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin odniosły szóste ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Podopieczne Patryka Maliszewskiego w 16.kolejce 1.ligi pokonały MKS Karczew 27-25 i z dorobkiem 19.punktów zajmują ósme miejsce w tabeli.

Gospodynie od początku narzuciły swój styl gry. Dowodem były dwie szybkie bramki Gabrieli Tomczyk i Gabrieli Warias. Akademiczki chciały szybko zbudować przewagę nad rywalkami, ale niesione dopingiem swoich kibiców karczewianki doprowadziły do remisu 4-4. Gra była bardzo zacięta, ale lublinianki zdołały wyjść na prowadzenie. Ekipa Patryka Maliszewskiego coraz pewniej poczynała sobie na parkiecie. Nagrodą za dobrą grę była bramka Magdaleny Markowicz zdobyta na równo z syreną, kończącą pierwszą połowę. Skrzydłowa AZS-u cieszyła się, że udało się do końca dowieźć korzystny rezultat.

Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 17-11 i wszystko wskazywało na to, że lublinianki spokojnie wygrają ten mecz. Druga część spotkania także rozpoczęła się od ich trafienia. Przewaga gospodyń była wyraźna, ale przyjezdne próbowały gonić wynik. Podopieczne Grzegorza Ankiewicza wykorzystały nieskuteczność gospodyń w ofensywie i nieco zniwelowały stratę. Szkoleniowiec zespołu z Mazowsza żałuje, że jego drużyna źle weszła w mecz.

Z czasem Akademiczki wróciły do optymalnej gry i ich przewaga ponownie zwiększyła się do sześciu bramek. Mimo to ich nonszalancja w ataku sprawiła, że w ostatnich dziesięciu minutach karczewianki zmniejszyły stratę. Na doprowadzenie do remisu zabrakło jednak czasu i to lublinianki zwyciężyły w tym spotkaniu. Trener Patryk Maliszewski podkreśla, że pomimo mankamentów w grze, cieszy się z wygranej.

Dla Akademiczek było to drugie zwycięstwo w II rundzie sezonu. Kolejne spotkanie podopieczne trenera Maliszewskiego rozegrają dopiero za dwa tygodnie. Tym razem lublinianki zmierzą się w Hali Globus z piątą drużyną w tabeli, SMS ZPRP II Płock.

MKS AZS UMCS Lublin 27 (17) -25 (11) MKS Karczew

MKS AZS UMCS: Nóżka, Żywot – Suszek (5), Warias (5), Dziuba (4), Markowicz (3), Tomczyk (3), Vlasiuk (3), Dąbała (2), Kuc (2), Mikocka, Ziętek

MKS Karczew: Popis, Wojewódzka – Ciszkowska (5), Trzepałka (5), Baran (3), Gałązka (3), Barańska (2), Idziak (2), Korcz (2), Wójcik (2), Janowska (1), Żelazo

Kary: Tomczyk (2 min.), Mikocka (2 min.) – Gałązka (4 min.), Idziak (2 min.), Żelazo (2 min.)