Szczypiorniści AZS-u UMCS Lublin niepokonani trzy mecze z rzędu

Piłkarze ręczni AZS UMCS Lublin nie zbaczają ze zwycięskiej ścieżki. Podopieczni Łukasza Achruka pokonali w sobotni wieczór ekipę SMS-u ZPRP I Płock.

Rywale AZS-u zajmowali przed meczem ostatnie miejsce w tabeli. Nie oznacza to jednak, że ekipa z Płocka nie postawiła się gospodarzom w pierwszej połowie spotkania. Pomimo znaczącej przewagi gospodarzy na początku spotkania, goście na przerwę schodzili tylko z dwiema bramkami straty (18:16). W drugiej połowie zawodnicy trenera Achruka poprawili swoją grę w obronie, dołożyli do tego skuteczną egzekucję akcji w ataku i finalnie zwyciężyli całe spotkanie 39:30, inkasując kolejne trzy punkty do ligowej tabeli.

Jest to czwarte zwycięstwo Lublinian w sezonie, a trzecie z rzędu. W poprzednich spotkaniach Akademicy wygrali kolejno z SPR Pabiksem Pabianice 25:24, a tydzień temu wywieźli komplet punktów z hali KS Warszawianki, pokonując ówczesnego wicelidera 30:31. Obecnie zawodnicy AZS-u zajmują drugie miejsce w tabeli, z dorobkiem 12 punktów w pięciu rozegranych spotkaniach.

Tak spotkanie z SMS-em ZPRP I Płock podsumował rozgrywający AZS UMCS Lublin Adam Pytka: