Siatkarki AZS UMCS Lublin przegrywają na koniec roku

Siatkarki AZS UMCS Lublin przegrały 1-3 z TKS Tomasovią Tomaszów Lubelski i tym samym zakończyły rok 2020 porażką. Dla podopiecznych Piotra Fijołka była to również trzecia porażka z rzędu.

Pomimo dość przekonującego zwycięstwa Tomasovii, spotkanie było bardzo zacięte. W pierwszym secie ekipa z Tomaszowa Lubelskiego zwyciężyła dopiero po grze na przewagi 28-26. Drugi set także padł łupem przyjezdnych, choć w pewnym momencie lublinianki dogoniły tomaszowianki. Po skutecznej zagrywce Patrycji Zielińskiej i ataku Julii Chadały strata zmniejszyła się do jednego punktu i tomaszowianki wygrywały 18-17. Później jednak odpowiedziały tomaszowianki. Zrobiły to na tyle skutecznie, by zwyciężyć w drugiej partii 25-21. Trzecia odsłona rywalizacji dała nadzieje na to, że akademiczki powalczą tu o zwycięstwo. Podopieczne Piotra Fijołka kontrolowały grę przez cały set, by ostatecznie zwyciężyć 25-16. Gospodynie poczuły, że mogą odmienić losy meczu. Czwarty set zaczął się od wymiany punkt za punkt, ale ostatecznie Tomasovia postawiła na swoim. W pewnym momencie tomaszowianki prowadziły sześcioma punktami. Lublinianki próbowały jeszcze walczyć, ale doprowadzenie do wyniku 17-19 było wszystkim, co mogły zrobić. Ostatecznie ekipa z Tomaszowa Lubelskiego zwyciężyła 25-21.

Siatkarki AZS UMCS Lublin wrócą do rywalizacji 9.stycznia. Wówczas pojadą do Proszowic, gdzie zmierzą się z miejscową Pogonią.

AZS UMCS vs TKS Tomasovia 1-3
(26-28, 21-25, 25-16, 21-25)

AZS UMCS: Zielińska, Gieroba, Chadała, Akulich, K. Pawlik, J. Pawlik, Targońska, Urbańska, Szymczak, Kowalczyk, Kłuś

Tomasovia: Machniewicz, Polak, Mickiewicz, Świerkosz, Ciurko, Lubas, Magierowska, Orzyłowska, Chwała, Kaniewska, Rodak, Staworzyńska