Rekordowy bieg Sofii Ennaoui

facebook.com/KUAZSUMCS

Biegaczka reprezentująca barwy AZS UMCS Lublin po raz pierwszy po długiej przerwie wystartowała w zawodach lekkoatletycznych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że niespełna 25-letnia zawodniczka pobiła 39-letni rekord Polski w biegu na 1000 metrów.

Ennaoui biegła w zawodach Diamentowej Ligi w Monako. Rywalizację ukończyła na szóstej pozycji z czasem 2.22,30, czym wymazała z tabel rekord należący do Jolanty Januchty. Zwyciężyła Kenijka Fatih Kipyegon, która pobiegła w czasie 2.29,15 i zabrakło jej zaledwie 0,17 sekundy do pobicia rekordu świata należącego do Rosjanki Swietłany Mastierkowej. Jako druga na metę przybiegła Brytyjka Laura Muir z czasem 2.30,82, a tuż za nią finiszowała Irlandka Ciara Mageean z czasem 2.31,06.

Oprócz Ennaoui w Monako startowali również inni Polacy. Marcin Lewandowski w biegu na 1500 metrów zajął siódme miejsce z czasem 3.33,99, a Justyna Święty-Ersetic, startująca w konkurencji 400 m zajęła czwartą pozycję z czasem 52.11.

To drugi tak dobry wynik reprezentantki AZS UMCS w najbliższym czasie. W zeszły weekend w Spale podczas 8.Festiwalu Rzutów imienia Kamili Skolimowskiej młot na 74.18 metrów rzuciła Malwina Kopron, co aktualnie jest trzecim wynikiem w światowych tabelach.

Kolejne zawody z cyklu Diamentowej Ligi odbędą się za tydzień w Sztokholmie.