Pszczółki wracają do Lublina z kompletem punktów. Ślęza Wrocław pokonana 86:63

Lider pokonany, komplet punktów jedzie do Lublina. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonała Ślęzę Wrocław na jej parkiecie 86:63.

Lublinianki od początku meczu pokazały swoją dominację. Pierwszą kwartę zwyciężyły 23:6, natomiast na przerwę schodziły z wynikiem 40:21. W drugiej połowie akademiczki podtrzymały różnicę w wyniku. Do swojego dorobku dorzuciły 46 punktów, natomiast wrocławianki 42. Ostatecznie, spotkanie zakończyło się rezultatem 86:63.

Najlepiej punktującymi po stronie AZS-u, jak i w całym meczu, były Klaudia Niedźwiedzka i Martina Fassina. Zdobyły, odpowiednio, 21 i 19 punktów.

Dzięki wygranej lubelski zespół plasuje się na 7 pozycji w Energa Basket Lidze Kobiet. Do pierwszej, Ślęzy Wrocław, akademiczki tracą 2 punkty, jednak mają też rozegrane 2 mecze mniej. Na parkiet Pszczółki wrócą 2 stycznia. Zmierzą się wtedy u siebie z, ostatnim w tabeli, GTK Gdynia.