Pszczółka wygrywa w Gorzowie

Koszykarki Pszczółki Polski-Cukier AZS UMCS Lublin pokonały 81-59 Polską Strefę Inwestycji Eneę Gorzów Wielkopolski i wciąż są na czwartym miejscu w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet. Kapitalne spotkanie rozegrała Morgan Bertsch.

Pierwsza kwarta przebiegła po myśli lublinianek. Chociaż przez większą jej część spotkanie było wyrównane, to na dwie minuty przed końcem Akademiczki przyśpieszyły. Dwoma celnymi rzutami popisała się Martina Fassina, która wyprowadziła Pszczółki na dziewięciopunktowe prowadzenie, którego już nie oddały. Druga odsłona rywalizacji to popis Bertsch. Amerykanka zdobyła 13 punktów, co spowodowało, że przewaga przyjezdnych wzrosła jeszcze bardziej i na przerwę podopieczne Krzysztofa Szewczyka schodziły z wynikiem 44-28.

Trzecia kwarta była tylko potwierdzeniem dominacji Pszczółki. Mimo to nie atakowały tak zaciekle jak w drugiej kwarcie i zwyciężyły w niej 15-12. Ostatnia odsłona rywalizacji była popisem skuteczności Bertsch i Elisabeth Pavel. Amerykanka rzuciła siedem, a Rumunka punkt mniej. Na trzy minuty przed końcem przewaga lublinianek wynosiła aż 27 punktów, ale pod koniec nieco spuściły z tonu i gorzowianki zniwelowały rozmiary porażki do różnicy 22 oczek.

Kolejne spotkanie ekipa Krzysztofa Szewczyka rozegra 28.listopada na wyjeździe z przedostatnią drużyną w tabeli, GTK Gdynia.

Polska Strefa Inwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 59-81 Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin
(12-21, 16-23, 12-15, 19-22)

Gorzów: Dźwigalska (0), Green (4), Szott-Hejmej (7), Gustafson (9), Kaczmarczyk (0), Matkowska (0), Doyle (14), Hristova (15), Owczarzak (10), Wierzbicka

Pszczółka: O’Neill (7), Sklepowicz (4), Milazzo (2), Duchnowska (1), Pavel (10), Niedźwiedzka (0), Poboży (6), Fassina (16), Kośla (3), Bertsch (32), Trzeciak (0)