Powrót na właściwe tory

Siatkarki AZS UMCS Lublin przełamały swoją złą passę. Akademiczki pokonały UKS Jedynkę Tarnów 3:1.

Lublinianki zaczęły swój mecz z ,,lekkim opóźnieniem”. To właśnie przyjezdne szybko wyszły na prowadzenie, ale ta przewaga nie trwała długo. Gospodynie doskoczyły do rywalek i nawiązała się zacięta rywalizacja punkt za punkt. Wysokie tempo gry wyraźnie źle wpłynęło na miejscowe. W czasie jednej z zagrywek kontuzji doznała Paulina Miazga, która nie była już w stanie wrócić na parkiet. To było powodem roszad w ustawieniu AZS.

-mówi Piotr Fijołek, trener AZS.

Walka o zwycięstwo w pierwszym secie rozstrzygnęła się na finiszu. Lepsze okazały się miejscowe, które wygrały pierwszą odsłonę meczu 25-22.

Druga część spotkania była bliźniaczo podobna do pierwszej. Niestety także tyczy się to wystąpienia urazu boiskowego. Tym razem ucierpiała zawodniczka drużyny gości – Monika Chmura, która nie była już w stanie wrócić do gry. Rywalizacja tak jak w poprzedniej partii była bardzo wyrównana. Na ostatniej prostej zwyciężyły jednak siatkarki z Tarnowa. Znalazły sposób na ominięcie lubelskich bloków i ostatecznie wygrały tę część do 22 punktów.

Trzeci set przyniósł sporo niespodzianek. Od początku dominowały podopieczne Piotra Fijołka, które wyszły na 8 punktowe prowadzenie. Wydawałoby się, że taka przewaga zapewni łatwe zwycięstwo miejscowym. Tak się jednak nie stało. Dobre bloki i świetne ataki siatkarek z Tarnowa oraz wiele błędów po stronie gospodyń pozwoliły wyjść przyjezdnym ze stanu 20-12 na 20-19. Po raz kolejny wojna nerwów w końcówce zaważyła na tym kto zwycięży. Mimo słabszego okresu w secie Lublinianki zdołały wrócić na właściwe tory i wygrały do 21 oczek.

Czwarty, a zarazem ostatni set był pokazem siły lubelskiego zespołu. Dzięki dobrej grze Zuzanny Urbańskiej i Joanny Pawlik gospodynie wypracowały sobie korzystną przewagę. Tym razem jej nie roztrwoniły. Wygrały set do 18 punktów i tym samy cały mecz 3-1. Spotkanie podsumowała zawodniczka AZS UMCS, Klaudia Pawlik:

Seria 4 porażek z rzędu została przerwana. Teraz przed siatkarkami starcie z sąsiadem w tabeli. Już w tę sobotę na wyjeździe zmierzą się z KSZO SMS Ostrowiec Świętokrzyski.