Porażka Budowlanych mimo zaciętej walki

WP_20150927_021

Budowlani Lublin – Legia Warszawa 12:21

Rugbiści Budowlanych Lublin zanotowali czwartą porażkę z rzędu. Podopieczni Sebastiana Berestka po solidnej grze musieli uznać wyższość warszawskiej Legii. Przegrali 12:21.

Początek spotkania zwiastował wyrównane widowisko. Piłka wędrowała z jednego końca boiska na drugi. Jako pierwsi cios wyprowadzili lublinianie. Bartłomiej Łukaszek przechwycił podanie blisko pola punktowego rywali i przyłożył piłkę. Na 7:0 podwyższył Adam Bobruk. Do końca pierwszej połowy to gospodarze mieli niewielką przewagę na boisku.

– Na pewno nie grało nam się lekko – podkreśla Jakub Jasiński, wychowanek lubelskiego klubu, a obecnie zawodnik warszawskiej Legii:

Sytuacja zmieniła się po przerwie. „Legioniści” mocno przyciskali i w końcu donieśli piłkę do pola Budowlanych. Ta akcja dodała im skrzydeł, bo kilka minut później ponownie zdobyli punkty. Autorem drugiego przyłożenia był Jakub Jasiński. Budowlani odpowiedzieli zdobywając 5 punktów w końcówce. Nie udało się jednak podwyższyć i przegrywali 12:14. Na boisko wszedł także trener lublinian Sebastian Berestek, bo kolejni gracze wypadali z urazami. Na ich nieszczęście Legia trzeci raz dotarła na pole punktowe i ustaliła wynik meczu na 21:12. Trener Berestek uważa, że jego zespół zaprezentował się lepiej niż w poprzednich meczach:

Budowlani Lublin dostaną szansę na wygranie pierwszego meczu na początku października. Na wyjeździe zagrają z Budowalnymi Łódź.