Polscy juniorzy rozpoczną jutro starty na Mistrzostwach Świata w Indianapolis

14 pływaków pod wodzą trenera Piotra Woźnickiego rozpocznie jutro rywalizację na Mistrzostwach Świata juniorów w amerykańskim Indianapolis. Cała grupa już wcześniej w tym roku zasmakowała w międzynarodowej rywalizacji.

Mowa oczywiście o Mistrzostwach Europy juniorów w Netanyi w Izraelu. Tam 24-osobowa drużyna zdobyła 9 medali – dwa złote, jeden srebrny i sześć brązowych. Była to najbardziej udana juniorska impreza dla reprezentacji Polski od niemal dekady. W najlepszych humorach do kraju wracała czwórka zawodników – Kacper Stokowski, Karol Ostrowski, Bartosz Piszczorowicz i Jakub Kraska. Panowie stanęli na najwyższym stopniu podium w sztafecie 4×100 metrów dowolnym. Dodatkowo, Kacper Stokowski został mistrzem Europy na swoim koronnym dystansie 100 metrów grzbietem.

Pływak G-8 Bielany Warszawa ma być jednym z najmocniejszych punktów reprezentacji w Stanach Zjednoczonych. Jako jeden z dwóch juniorów, obok Antoniego Kałużyńskiego, zaliczył już w tym roku debiut na seniorskich Mistrzostwach Świata. W Budapeszcie był 10. w swojej serii na 50 metrów grzbietem, a ostatecznie uplasował się na 31. pozycji:

Mówił po debiutanckim występie na Węgrzech Kacper Stokowski.

Młodzi pływacy już od zeszłego tygodnia są w Stanach Zjednoczonych. Swoje starty rozpoczną jutro. Mistrzostwa Świata juniorów potrwają do poniedziałku.