Polacy zatrzymali potop szwedzki

Młodzieżowa reprezentacja Polski zremisowała ze Szwedami 2:2 w drugim spotkaniu grupowym Mistrzostw Europy do lat 21. Taki rezultat ciągle pozwala biało-czerwonym mieć cień nadziei na awans do półfinału.

Podobnie jak w meczu ze Słowacją, to Polacy ruszyli jako pierwsi do ataku. Gola na 1:0 już 6. minucie zdobył Łukasz Moneta. Do przerwy prowadzenie objęli jednak Skandynawowie. Najpierw Jakuba Wrąbla pokonał Carlos Strandberg, a chwilę później Jacob Larsson.

Remis dla Polaków uratował w doliczonym czasie gry duet Krzysztof PiątekDawid Kownacki. Ten pierwszy wywalczył rzut karny, a drugi zamienił go na bramkę.

Tłumaczy szkoleniowiec młodzieżowej reprezentacji Polski Marcin Dorna.

Awans do półfinału będzie zadaniem bardzo trudnym, ale wykonalnym. Polacy muszą w trzecim meczu wygrać różnicą dwóch bramek z Anglią i liczyć na remis w starciu Słowaków ze Szwedami. Wtedy zajmą pierwsze miejsce w grupie i znajdą się w strefie medalowej turnieju.

======

Polska U21 – Szwecja U21 2:2 (1:2)

Bramki: Łukasz Moneta 6′, Dawid Kownacki 90+1′ (P) – Carlos Strandberg 36′, Jacob Larsson 41′

Polska U21: Jakub Wrąbel – Tomasz Kędziora (K), Jan Bednarek, Jarosław Jach, Paweł Jaroszyński, Karol Linetty, Paweł Dawidowicz (88′ Krzysztof Piątek), Przemysław Frankowski, Dawid Kownacki, Łukasz Moneta (74′ Patryk Lipski), Mariusz Stępiński (58′ Jarosław Niezgoda)

Szwecja U21: Anton Cajtoft – Linus Wahlqvist, Jacob Larsson, Filip Dagerstal, Adam Lundqvist, Simon Tibbling (61′ Muamer Tankovic), Melker Hallberg, Alexander Fransson (87′ Kerim Mrabti), Paweł Cibicki, Kristoffer Olsson (K), Carlos Strandberg (69′ Gustav Engvall)

Kartki: Kownacki (Ż), Niezgoda (Ż), Bednarek (Ż), Linetty (Ż) – Olsson (Ż), Strandberg (Ż), Cibicki (Ż), Hallberg (Ż), Dagerstal (Ż), Wahlqvist (Ż)

Widzowie: 14651