Pierwsze zwycięstwo MKS AZS UMCS Lublin

W drugim meczu 1. ligi w piłce ręcznej kobiet zawodniczki MKS’u podejmowały w Hali Globus zespół ChKS PŁ Łódź. Lublinianki po zaciętym spotkaniu zwyciężyły 27:26.

(Facebook)

Spotkanie rozpoczęło się od skutecznego ataku gości, którzy zdobyli pierwszą bramkę. W pierwszych minutach meczu lublinianki popełniały sporo błędów i wszystko wskazywało, że mecz będzie jednostronny. Zawodniczki gości nie potrafiły jednak tego wykorzystać. Od tego momentu inicjatywę w spotkaniu przejęła drużyna z Lublina, konsekwentnie powiększając przewagę, która wzrosłą do czterech bramek. Zawodniczki ChKS’U zaczęły odrabiać straty i zredukowały przewagę do dwóch goli. Końcówka pierwszej połowy była wyrównana, ale to MKS zdołał ponownie odpowiedzieć schodząc na przerwę z prowadzeniem 14:11.

Druga połowa zaczęła się dynamicznie – łodzianki zdobyły cztery bramki w trzy minuty, obejmując prowadzenie 15:14. Trenerka MKS’u szybko zareagowała, biorąc przerwę, która okazała się skuteczna. Po niej gospodynie odpowiedziały dwoma bramkami i ponownie objęły prowadzenie. Dzięki dobrej grze zarówno w ataku, jak i obronie, Lublinianki zbudowały 3-bramkową przewagę.
W ostatnich minutach meczu zespół ChKS’u próbował dogonić wynik, jednak bezskutecznie. Ostatecznie szczypiornistki z Lublina zwyciężyły 27:26

W taki sposób występ swojej drużyny podsumowała trenerka MKS AZS UMCS Lublin- Małgorzata Rola

Następny mecz zespół z Lublina rozegra na wyjeździe 20 października z liderem tabeli SPR Handball Rzeszów. Początek spotkania o godzinie 18.