Pierwsze punkty szczypiornistów AZS UMCS Lublin

Udane wejście w nowy sezon zaliczyli piłkarze ręczni AZS UMCS Lublin. Lublinianie pokonali na własnym parkiecie UKS Olimpię Białą Podlaskę 32:21.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy w ciągu kilku minut wypracowali sobie niezłą przewagę nad rywalem z Białej Podlaskiej. Szczególnie aktywni pod bramką gości byli Oskar Majewski oraz Jakub Rycerz. To sprawiło, że podopieczni Łukasza Achruka nieco odpuścili, przez co przeciwnicy szybko doprowadzili do remisu 4:4 i na parkiecie zaczęło robić się nerwowo. Akademicy z Lublina wzięli się jednak w garść i raz za razem ostrzeliwali bramkę Olimpii, co dało kolejne trafienia. Ostatecznie w lepszych nastrojach do szatni schodzili zawodnicy AZS-u, którzy prowadzili z zespołem z Białej Podlaskiej 14:10. Szkoleniowiec lubelskiej drużyny nie był jednak zadowolony z poczynań swoich podopiecznych.

Początek drugiej odsłony gry to wciąż popis umiejętności lublinian, którzy nie spuszczali z tonu. Doświadczenie na parkiecie było widoczne gołym okiem. W połączeniu z młodzieńczą werwą w wykonaniu chociażby Antoniego Maciąga sprawiło, że szczypiorniści AZS UMCS wciąż powiększali swoją przewagę nad rywalem. Wprawdzie po 40 minutach zawodnicy z Białej Podlaskiej zaczęli dochodzić do głosu, jednak nie byli wstanie odwrócić losów rywalizacji. Koniec końców zawodnicy AZS UMCS Lublin zanotowali pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/2021 ogrywając UKS Olimpię Białą Podlaską 32:21. Trener Olimpii tłumaczył porażkę swojego zespołu.

Wygrana sprawia, że Akademicy z Lublina plasują się na drugim miejscu w tabeli grupy III B z dorobkiem 3 punktów. Następne spotkanie podopieczni Łukasza Achruka rozegrają za tydzień przed własną publicznością.