Najwyższa wygrana w III lidze w tym sezonie

Dominik Nowak (trener Motoru Lublin)

Motor Lublin ponownie gromi na Arenie Lublin. „Żółto-biało-niebiescy” urządzili sobie trening strzelecki i wygrali z Hetmanem Zamość aż 8:0. To najwyższa wygrana jaką w tym sezonie oglądaliśmy na boiskach trzecioligowych.

Strzelanie rozpoczęło się już w 11. minucie meczu. Wtedy do siatki trafił Tomasz Tymosiak. Oprócz niego na listę strzelców wpisali się także Krystian Mroczek i Paweł Myśliwiecki. „Motorowcy”, ponownie za sprawą Tymosiaka, wbili jeszcze czwartego gola tuż przed przerwą. Drugie 45 minut nie zmieniło obrazu gry. Autorami kolejnych czterech bramek byli, po raz drugi już w tym spotkaniu, Paweł Myśliwiecki, Filip Drozd, Iwan Dykij oraz Marcin Michota. Motor Lublin rozbił Hetmana Zamość 8:0, dzięki czemu wskoczył na fotel lidera III ligi.

Lublinianie mają tylko dwa dni na zregenerowanie sił przed kolejnym starciem. Już w sobotę jadą do Wólki Pełkińskiej na spotkanie z tamtejszą Wólczanką.

======================

Motor Lublin – Hetman Zamość 8:0 (4:0)

Motor: Zagórski – Falisiewicz, Gieraga, Dykij, Szywacz (55′ Michota), Król, Tymosiak (46′ Piekarski), Stachyra (56′ Prusinowski), Mroczek, Myśliwiecki, Drozd (67′ Wojczuk)

Trener: Dominik Nowak

Bramki: 11′ 45′ Tymosiak, 35′ Mroczek, 40′ 52′ Myśliwiecki, 58′ Drozd, 88′ Dykij, 89′ Michota

Kartki: Prusinowski (Ż)

Hetman: Kierepka – Stolarski (46′ Baran), Wróblewski, Kudriawcew (66′ Kaznokha), Myszka, Krawiec, Bubeła (21′ Bukowski), Chruściński (46′ Fidler), Markowski, Karaszewski, Wołoch

Trener: Andrzej Rycak