Motor otwiera wiosnę zwycięstwem

Piłkarze Motoru Lublin znakomicie zaczęli rundę wiosenną. Podopieczni Marka Saganowskiego wygrali w Krakowie z Hutnikiem 2-1.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy zepchnęli gości do defensywy. Motor odpowiedział trzema strzałami Michała Fidziukiewicza między 17 a 21.minutą. Ataki Żółto-biało-niebieskich przyniosły efekt w 33.minucie. Na listę strzelców wpisał się Tomasz Swędrowski. Hutnik zdołał jednak wyrównać. Gola do szatni strzelił Mateusz Wyjadłowski.

Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla Motoru. W 54.minucie Piotr Ceglarz dograł piłkę z prawego skrzydła, a samobójem popisał się Adrian Jurkowski. Później podopieczni Marka Saganowskiego mogli podwyższyć prowadzenie, ale strzały Fidziukiewicza i Ceglarza zostały zatrzymane. Krakowianie ruszyli do kontry i dwukrotnie byli blisko wyrównania. Na cztery minuty przed końcem meczu Sebastiana Madejskiego uratowało spojenie. Jednak w samej końcówce to goście mogli dobić rywala. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał jednak Maciej Firlej.

Motorowi udało się dowieźć zwycięstwo do końca. Strzelec gola dla Żółto-biało-niebieskich Tomasz Swędrowski cieszy się, że udało się zrealizować cel, jakim były trzy punkty.

Dzięki tej wygranej lublinianie awansowali na czwarte miejsce w tabeli. Po 21 meczach mają 33 punkty na koncie. Kolejny mecz podopieczni Marka Saganowskiego rozegrają u siebie. W sobotę o 16 Motor zmierzy się z Pogonią Siedlce.

Hutnik Kraków 1-2 Motor Lublin

Bramki: 44′ Wyjadłowski – 33′ Swędrowski, 54′ (samobój) Jurkowski

Hutnik: Leszczyński – Basta, Zalepa, Jurkowski, Stasik (68′ Becht) – Świątek (80′ El Bouh), Drąg (80′ Skrzypek), Zawadzki – Wyjadłowski, Kitliński (65′ Kielis), Chmiel (65′ Lelek)

Motor: Madejski – Wójcik, Najemski (81′ Cichocki), Błyszko, Rozmus – Świeciński, Swędrowski – Rak (72′ Sędzikowski), Ceglarz (72′ Kołbon), Ryczkowski (80′ Moskwik) – Fidziukiewicz (81′ Firlej)

Żółte kartki: 31′ Zalepa, 57′ Drąg, 62′ Jurkowski – 65′ Rozmus

Sędziował: Sebastian Tarnowski (Wrocław)