Motor Lublin ustrzelił Orła na Arenie

Grzegorz Sitek (trener Orła Przeworsk) z lewej oraz Dominik Nowak (trener Motoru Lublin) z prawej

Motor Lublin ponownie gromi na własnym stadionie. Podopieczni Dominika Nowaka wygrali z Orłem Przeworsk 4:0.

Przez całe spotkanie piłkarze lubelskiego klubu byli stroną dominującą. Orzeł był zamknięty na własnej połowie i zmuszony do, często rozpaczliwe, obrony. Bramkę gości ostrzeliwali Tomasz Tymosiak oraz Filip Drozd. Ten drugi otworzył wynik spotkania 33. minucie. Przyjął piłkę z powietrza, obrócił się z obrońcą na plecach i trafił od słupka. Goście oddali tylko jeden celny strzał w całym meczu tuż przed końcem pierwszej połowy.

– Daliśmy się zdominować po przerwie – tłumaczy szkoleniowiec Orła Przeworsk Grzegorz Sitek:

Drugie 45 minut to zdecydowana przewaga Motoru. „Żółto-biało-niebiescy” dołożyli jeszcze trzy bramki do swojego dorobku. Autorami goli byli Filip Drozd oraz dwukrotnie Paweł Myśliwiecki. Orzeł Przeworsk ani razu nie zagroził bramce Krzysztofa Żukowskiego. Lublinianie wygrali 4:0 i utrzymali pozycję lidera III ligi.

– Rozegraliśmy dobre spotkanie – podsumowuje zdobywca dwóch goli Filip Drozd:

Motor Lublin na ligowe boiska powróci dopiero 17 października. W najbliższą sobotę klub będzie obchodził 65-lecie istnienia. Do Lublina na mecz przyjaźni przyjedzie ekstraklasowy Śląsk Wrocław.

Pełna relację z tego meczu usłyszycie w najbliższym Dookoła Sportu. Zapraszamy do słuchania w niedzielę o godzinie 19!

=====================

Motor Lublin – Orzeł Przeworsk 4:0 (1:0)

Motor: Żukowski – Falisiewicz, Komor, Gieraga, Szywacz, Stachyra (79′ Paluch), Tymosiak, Piekarski, Prusinowski (62′ Mroczek), Drozd (’74 Myśliwiecki), Wojczuk (69′ Wolski)

Trener: Dominik Nowak:

Bramki: 33′ 48′ Drozd, 77′ 85′ Myśliwiecki

Kartki:

Orzeł: Kurosz – Broda, Drożdżal, Kmuk, Czyrny (79′ Duży), Boratyn, Khorolskyi, Gawłowski, Struś, Kołodziej, Piątek

Trener: Grzegorz Sitek

Bramki:

Kartki:

Sędziowie: Maciej Łamasz (główny), Łukasz Łamasz (asystent), Damian Kublas (asystent)