Motor Lublin poza strefą barażową. Żółto-biało-niebiescy przegrali w Płocku

Piłkarze lubelskiego Motoru przegrali w wyjazdowym starciu z bezpośrednimi rywalami w walce o baraże do PKO BP Ekstraklasy. Wisła Płock zwyciężyła 1:0.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu emocji, nie mówiąc o sytuacjach bramkowych. Drugą obiecująco otworzyli goście. Bartosz Wolski oddał strzał, ale poradził sobie z nim golkiper „Nafciarzy”. Dosyć nudne starcie gospodarze przełamali fantastycznym trafieniem w 82. minucie meczu. Jakub Grić uderzył z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę Kacpra Rosy i dał swojemu zespołowi zwycięstwo.

-tłumaczył po meczu trener zespołu z Lublina, Mateusz Stolarski.

Motor Lublin po 31. kolejce Fortuna 1. Ligi plasuje się na ósmej pozycji. Taki sam dorobek ma siódmy Górnik Łęczna i zamykająca strefę barażową Wisła Kraków. Do końca fazy zasadniczej sezonu pozostały trzy kolejki. Kolejny mecz lublinianie rozegrają u siebie, a ich rywalami będą piłkarze Znicza Pruszków.

Wisła Płock – Motor Lublin 1:0 (0:0)
Bramka: Gric 82

Wisła: Gradecki – Biernat, Chrzanowski, Drapiński, Grić, Haglind, Hiszpański (80 Laskowski), Kocyła (80 Thiakane), Niepsuj, Szwoch, Sekulski (86 Westermark)

Motor: Rosa – Stolarski (90 R. Król), Najemski (46 Rudol), Kruk, Palacz (83 Luberecki), Scalet, Wojtkowski (71 Wełniak), Ceglarz, Wolski, M. Król (83 Rybicki), Mraz