Łukasz Lecht triumfuje w UMCS Tennis Cup 2021

źródło: CKF UMCS

Doświadczenie z hiszpańskich kortów pomogło w walce o Puchar Jego Magnificencji Rektora UMCS w tenisie ziemnym.

III turniej o puchar Rektora UMCS za nami. Śmiałkowie rywalizowali na kortach Centrum Kultury Fizycznej przy ulicy Langiewicza. W sobotę gra toczyła się na otwartych kortach. Natomiast ze względu na pogodę w niedzielę zawody przeniesiono na kryty kort w hali ośrodka sportu UMCS.

Zawody były podzielone na 3 kategorie: singla open, singla powyżej 45 lat oraz debla.

Mówi Tomasz Bielecki, dyrektor Centrum Kultury Fizycznej UMCS i zarazem organizator zawodów.

W kategorii Open udział wzięło 8 zawodników, którzy byli podzieleni na 2 grupy, gdzie każdy grał z każdym. W grupie A wszystkie swoje mecze zwyciężył Łukasz Lecht. Natomiast drugie miejsce przypadło Mariuszowi Froncowi, który jedyną przegraną zanotował w starciu z Lechtem, który zwyciężył 7:5, 7:5. Z kolei w grupie B wszystkie mecze zwyciężył Marcin Taradyś, a drugie miejsce przypadło Januszowi Linowskiemu.

Wspomniana czwórka przeszła do półfinałów, gdzie triumfowali zwycięzcy swoich grup. W ten sposób, w finale, Łukasz Lecht spotkał się z Marcinem Taradysiem. Pierwszy z zawodników zwyciężył 2:0. Natomiast w meczu o 3. miejsce triumfował Janusz Linowski, który pokonał Mariusza Fronca w dwóch setach.

Rywalizacja stała na zbliżonym poziomie – komentuje Łukasz Lecht, zwycięzca kategorii Open

W kategorii powyżej 45 lat zmierzyło się ze sobą 4 zawodników. Z racji mniejszej liczby graczy zawody rozstrzygnięte zostały już w fazie grupowej, gdzie każdy zagrał z każdym. Pierwsze miejsce zajął Ryszard Mirek. Drugie miejsce wywalczył Andrzej Zajączkowski, trzecie przypadło Mirosławowi Jedlińskiemu, a czwarte Tomaszowi Bieleckiemu.

Jak przyznaje Ryszard Mirek z Krakowa, zwycięzca kategorii 45+, chętnie wróci on w przyszłości na lubelskie korty.

W deblu siły połączyli zwycięzcy obu swoich kategorii – Łukasz Lecht oraz Ryszard Mirek. Dwukrotnie zwyciężyli, a raz ich przeciwnicy skreczowali. Drugie miejsce przypadło, ex aequo, parom Mariusz Jedliński – Marek Głowienka oraz Mariusz Fronc – Andrzej Michałowski. Natomiast trzecią pozycję zajęła para Janusz Linowski – Adam Kozera.

Mówi prof. dr hab. Radosław Dobrowolski, rektor UMCS.

Jak można wnioskować z wypowiedzi profesora Dobrowolskiego – w przyszłości możemy się spodziewać kolejnej edycji Turnieju w tenisie ziemnym.