LUK Lublin wygrywa turniej PreZero Grand Prix

Siatkarze LUK-u Lublin okazali się najlepsi w turnieju PreZero Grand Prix, w którym kluby z PlusLigi rywalizowały na plaży.

Zawody odbyły się w Krakowie na Kompleksie Sportowym Wanda. Lublinianie szli jak burza przez kolejne fazy turnieju, wygrywając mecze bez straty seta. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza poradzili sobie z Treflem Gdańsk, Projektem Warszawa i Ślepskiem Malow Suwałki. W półfinale rozgrywek ponownie trafili na Projekt. Tym razem drużyna ze stolicy sprawiła sporo problemów Żółto-czarnym. Obie drużyny stoczyły zacięty pojedynek. Pierwszy set padł łupem Projektu, który wygrał 25-17. W drugim lepsi byli lublinianie, którzy męczyli się ze stołeczną drużyną. Ostatecznie jednak wygrali 34-32, a w tie-breaku 15-12 i zameldowali się w finale. Tam już nie stracili seta i pewnie pokonali PSG Stal Nysa. LUK zwyciężył kolejno do 19 i do 11 i spokojnie może przygotowywać się do nowego sezonu PlusLigi.

Warto dodać, że MVP turnieju został zawodnik Żółto-czarnych Wojciech Włodarczyk.