Koszykarze AZS UMCS Start Lublin udanie zaczynają sezon

Koszykarze AZS UMCS Start Lublin odnieśli wysokie zwycięstwo na początek sezonu w 2.lidze koszykówki mężczyzn. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego pokonali 109-52 Profi Sunbud PKK 99 Pabianice.

Akademicy od początku do końca pokazali, kto tu rządzi. Pierwszą kwartę zwyciężyli 32-5, a w kolejnych tylko dowiedli swojej przewagi, wygrywając 27-14 i 31-17. Jedynie w ostatniej kwarcie gospodarze spuścili z tonu. Mimo to zwyciężyli 19-16, a w całym spotkaniu 109-52. Po 18 punktów zdobyli Karol Obarek i Szymon Jaworski. Swoje dołożyli również Damian Jeszke, Adam Myśliwiec i Mateusz Wiśniewski. Jeszke zdobył 16 oczek, a Myśliwiec i Wiśniewski trafili jedno mniej.

Kolejne spotkanie ekipa Przemysława Łuszczewskiego rozegra w sobotę na wyjeździe. Wówczas Akademicy zmierzą się z MKS Ochotą Warszawa, która w pierwszym meczu ligi wygrała 83-65 z UKS Trójką Żyrardów.

AZS UMCS: Nycz (11), Myśliwiec (15), Pelczar (10), Wąsowicz (2), Obarek (18), Jaworski (18), Wiśniewski (15), Jeszke (16), Pszczoła (4), Szewczyk, Gospodarek

PKK 99 Pabianice: Wasilewski (5), Mik (6), Zawadzki (9), Kowalewski (4), Gralewski (7), Sobolewski (4), Matecki (2), Karpiak (6), Fabiszewski (1), Wnuk (5), Sauter (3)