Koszykarki AZS UMCS II Lublin wracają na dobre tory

Starcie z MPKK Sokołów S.A. Sokołów Podlaski było dla AZS-u UMCS II Lublin szansą na przerwanie złej passy. Ich dwa wcześniejsze spotkania kończyły się porażkami. Tym razem podopieczne Marka Lebiedzińskiego pokonały u siebie ekipę gości 67:55.

Mecz lepiej rozpoczęły zawodniczki z Sokołowa Podlaskiego. Skutecznie wykorzystywały błędy gospodyń w obronie, dzięki czemu zdobyły dziesięciopunktową przewagę. Z czasem jednak zaczęły tracić inicjatywę. Duży udział miała w tym bardzo skuteczna Olga Trzeciak, która w całym spotkaniu zdobyła aż 20 punktów dla AZS-u. Dzięki uszczelnieniu szyków defensywnych lublinianki drugą kwartę zakończyły prowadząc 31:30. Pierwszą połowę z perspektywy gości gorzko opisała kapitan przyjezdnych Aleksandra Iwaniuk.

Trzecia kwarta była pokazem siły „Zielono-białych”. Podopieczne Marka Lebiedzińskiego konsekwentnie budowały swoją przewagę. Efektownymi rajdami popisywała się Aleksandra Kuczyńska, która na przestrzeni całego meczu wywalczyła 16 „oczek”. Gospodynie prezentowały się dużo lepiej pod koszem swoich rywalek i miało to swoje odzwierciedlenie w wyniku. Zespół gości schodził na przerwę ze stratą 11 punktów do lublinianek. W czwartej kwarcie AZS nie zwolnił tempa. MPKK nie był w stanie zatrzymać niemal bezbłędnej Olgi Trzeciak, która popisywała się świetnymi rzutami za 3. Lublinianki zakończyły starcie z dwunastopunktową przewagą, wygrywając 67:55.

– mówi Aleksandra Kuczyńska, rozgrywająca AZS-u.

Dzięki temu zwycięstwu AZS zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli. Wygrana w następnym meczu może zapewnić „Zielono-białym” awans do pierwszej piątki. Na ich drodze stanie UKS Basket SMS Aleksandrów Łódzki. Początek spotkania w środę o 17:00.