Koniec marzeń o awansie. Motor remisuje z Pogonią

Z piekła do czyśćca. Tak można określić mecz Motoru Lublin z Pogonią Siedlce. Podopieczni Marka Saganowskiego podnieśli się po trzech ciosach siedlczan i zremisowali 3-3. Żółto-biało-niebiescy stracili jednak szanse na awans do baraży o Fortuna 1.Ligę.

Motor dobrze zaczął, spychając Pogoń do defensywy. Na prowadzenie wyszli jednak gospodarze. W 10.minucie Seweryna Kiełpina pokonał Marcin Kozłowski II. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego przycisnęli gości. 240 sekund później mogli podwyższyć wynik, ale Kiełpin popisał się dobrą interwencją. Żółto-biało-niebiescy ponownie zaatakowali. Bliscy pokonania Bartosza Klebaniuka byli Daniel Świderski i dwukrotnie Tomasz Swędrowski. Później wyrównać mógł Filip Wójcik, jednak i on chybił. Do zdobycia bramki za wszelką cenę dążyli Świderski i Swędrowski, jednak Pogoń miała szczęście. Gospodarze mogli strzelić gola do szatni, lecz ostatecznie skończyło się tylko 1-0.

Dynamiczna pierwsza połowa zwiastowała emocje w drugiej części spotkania. To się potwierdziło. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry rezultat podwyższył Krzysztof Danielewicz. Później obie drużyny miały okazję na bramkę, ale ich nie wykorzystały. W 54.minucie zrobiła to jednak Pogoń za sprawą Oskara Sewerzyńskiego. Lublinianie nie dali za wygraną. 180 sekund później sędzia podyktował rzut karny dla Motoru za zagranie ręką. Jedenastkę na bramkę zamienił Swędrowski. W 64.minucie podopieczni Marka Saganowskiego otrzymali drugi rzut karny. Tym razem po faulu na Wójciku. Po raz drugi z karnego trafił Swędrowski. Pogoń odpowiedziała w 70.minucie, ale nie zdołała pokonać Kiełpina. Zrobił to za to wprowadzony chwilę wcześniej Krzysztof Ropski. Odrobienie trzybramkowej straty mocno podziałało na Motor, któremu tylko zwycięstwo dawało szansę na awans do baraży. Okazje do pokonania Klebaniuka mieli atakujący skrzydłem Piotr Ceglarz, czy Ariel Wawszczyk, którego strzał z rzutu wolnego poleciał minimalnie nad poprzeczką. Zwycięską bramkę dla gości mógł w 84.minucie strzelić Sławomir Duda, lecz jego uderzenie obronił bramkarz Pogoni. W końcówce mocniej docisnęli gospodarze, lecz nie zdołali odwrócić wyniku na swoją korzyść.

Po tym remisie Motorowi nie pozostaje już nic innego jak walka o ósme miejsce. Podopieczni Marka Saganowskiego zajmą je, jeżeli Śląsk Wrocław przegra z walczącymi o utrzymanie Błękitnymi Stargard, a Stal Rzeszów z GKS-em Katowice i rezerwami Lecha Poznań. Żółto-biało-niebiescy zmierzą się z kolei z Olimpią Grudziądz, która także walczy o ligowy byt. Początek starcia w niedzielę o 12.

Pogoń Siedlce 3-3 Motor Lublin

Bramki: 10′ Kozłowski, 47′ Danielewicz, 54′ Sewerzyński – 57′ (karny), 65′ (karny) Swędrowski, 75′ Ropski

Pogoń: Klebaniuk – Kołoczek, Tadrowski (46′ Brodziński), Repka, Miś (63′ Olszewski) – Danielewicz, Kozłowski II (80′ Leszczuk), Sewerzyński (80′ Burkhardt), Baidoo – Górski

Motor: Kiełpin – M.Król, Grodzicki, Wawszczyk, Moskwik – Swędrowski, Kumoch (66′ Jagodziński) – Sobstyl (56′ Duda), Wójcik, Ceglarz – Świderski (66′ Ropski)

Żółte kartki: 9′ Tadrowski, 56′ Kołoczek, 74′ Danielewicz, 78′ Olszewski, 85′ Burkhardt – 17′ Ceglarz, 33′ Swędrowski, 81′ Duda