Kolejny remis Górnika Łęczna w rozgrywkach Betclic 1 liga

Górnik Łęczna w meczu wyjazdowym zmierzył się z Chrobrym Głogów w ramach 12 kolejki rozgrywek Betclic 1 liga. Mecz zakończył się remisem 1-1. Spotkanie miało wyraźnie dwie różne połowy. W pierwszej części dominowali gospodarze, tworząc kilka sytuacji, które mogły zamknąć mecz. W drugiej połowie to Górnik Łęczna zaczął grać lepiej, co przyniosło im wyrównującą bramkę.

Wynik w 14 minucie meczu otworzyli gospodarze. Napastnik drużyny z Głogowa Mateusz Lewandowski wykorzystał nieporozumienie w szeregach obronnych między piłkarzami Górnika Filipem Szabaciukiem a Branislavem Pindrochem. Po przerwie do wyrównania doprowadził Kamil Orlik wykorzystując celne podanie w pole karne Fryderyka Janaszka. Mimo że obie drużyny walczyły do końca, żadna z nich nie była w stanie zdobyć decydującego gola.

-mówi Pavol Staňo, trener Górnika Łęczna.

Górnik Łęczna zanotował trzeci remis z rzędu w rozgrywkach ligowych. Po 12 kolejkach rozgrywek Betclic 1 liga drużyna z Łęcznej zajmuje 7 miejsce, tuż za strefą barażową o awans do PKO BP Ekstraklasy.