Jakub Wankiewicz show. Futsaliści pokonują ostatnią drużynę ligi

azs.umcs.pl

Futsaliści Luxiony AZS UMCS Lublin pokonali u siebie 5-3 AZS-AWF Profi-Sport Wrocław. Mecz był popisem strzeleckim Jakuba Wankiewicza, który zdobył cztery bramki.

Pierwsza połowa była mało ciekawa. Choć przeważali gospodarze, to goście jako pierwsi zdobyli bramkę. Jakub Schreiber przejął piłkę na własnej połowie, przedefilował pod bramkę Dzików i podał do Dominika Dudy, który umieścił piłkę w siatce. Lublinianie próbowali odpowiedzieć. Szansę miał m.in. Marcin Ostrowski, ale gracz gospodarzy natrafił na opór ze strony golkipera wrocławian.

W drugiej połowie podopieczni Konrada Tarkowskiego wzięli się do odrabiania strat. Do wyrównania doprowadził Wankiewicz, który ładnym strzałem dał Dzikom wyrównanie. 120 sekund później Wankiewicz wykończył akcję Michała i Marcina Ostrowskich i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie, z którego nie cieszyli się długo, bo chwilę później Pawła Furtaka pokonał Schreiber. W 29.minucie Dziki strzeliły trzeciego gola. Na listę strzelców wpisał się Wiktor Rusyn, który strzałem z rzutu wolnego pokonał Jakuba Nafalskiego. Kilka sekund gola dającego remis 3-3 dał wrocławianom Arkadiusz Wielgosz. To było jednak wszystko, na co było stać ekipę ze stolicy Dolnego Śląska. Później do głosu doszedł Wankiewicz, który dwie bramki zdobył w przeciągu kilkunastu sekund.

W ostatnich kilkunastu minutach niewiele się zmieniło i Dziki mogły świętować trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

Byliśmy faworytem w tym meczu i ostatecznie go wygraliśmy. Ale nie możemy kończyć pierwszej połowy z ostatnią drużyną w tabeli, przegrywając 0-1. Oczywiście nie można rywalom odmówić ambicji, bo się starali, ale nasza gra defensywna wymaga znacznej poprawy. Jeśli chcemy być w czubie tabeli, musimy to udowadniać w każdym spotkaniu po pierwsze dobrą obroną. Mimo że to goście otworzyli wynik, byliśmy spokojni. Wiedzieliśmy, że coś strzelimy. Dobrze, że ten worek rozwiązał się już na początku drugiej części. Za tydzień gramy z Nowinami u siebie. Interesują nas tylko trzy punkty – mówił po meczu bohater spotkania Jakub Wankiewicz w rozmowie z klubowym portalem.

Dzięki tej wygranej podopieczni Konrada Tarkowskiego są na siódmym miejscu w tabeli grupy południowej 1.ligi futsalu.

Spotkanie z Futsalem Nowiny Dziki rozegrają u siebie. Spotkanie odbędzie się 15.listopada o godzinie 15.

Luxiona AZS UMCS Lublin vs AZS-AWF Profi-Sport Wrocław 5-3 (0-1)

Bramki: 21′, 23′, 30′, 31′ Wankiewicz, 29′ Rusyn – 11′, 29′ Duda, 25′ Schreiber

Luxiona: Furtak, Marcin Ostrowski, Michał Ostrowski, Mietlicki, Wankiewicz (21′, 23′, 30′, 31′), Ławicki, Maciej Ostrowski, Sekrecki, Rusyn (29), Bijas, Wójcik, Godyński

Profi-Sport: Nafalski, Gołębiowski, Vlasik, Leśniewski, Schreiber (25′), Piesiak, Wielgosz, Ledwoń, Duda (11′, 29′), Konieczny, Szczecina, Krej