Historyczny sukces AZS UMCS Lublin

źródło: azs.umcs.pl

Studenci Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej w Lublinie po raz pierwszy w historii zwyciężyli w klasyfikacji medalowej Akademickich Mistrzostw Polski. Sportowcy z UMCS zdobyli w sumie 16 złotych, 6 srebrnych i 7 brązowych medali.

W rywalizacji brało udział 133 uczelnie z całej Polski. Tegoroczna edycja była najtrudniejsza, oczywiście z powodu pandemii koronawirusa. W klasyfikacji punktowej studenci UMCS zajęli zaś piąte miejsce z dorobkiem 1862.5 punktu. W klasyfikacji generalnej zwyciężyła Politechnika Gdańska, która uzbierała w sumie 2687.5 punktu. Na podium znalazły się jeszcze Uniwersytet Warszawski, który zdobył 2386.5 punktu oraz Politechnika Śląska z 2186 punktami. W typach uczelni studenci UMCS zajęli drugie miejsce, za UW.