Finały Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w siatkówce kobiet

źródło: FaceBook AZS Lublin

W ramach finału Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego zmierzyły się ze sobą drużyny UMCS-u oraz Uniwersytetu Medycznego.

Pierwszy punkt w spotkaniu padł łupem zawodniczek z Uniwersytetu Medycznego. Biało-zielone jednak szybko odpowiedziały skutecznym atakiem i wyrównały wynik. Jednak dobra passa nie trwała długo. Dzięki dobrej zagrywce i skutecznemu przyjęciu przeciwniczki szybko wyszły na prowadzenie i wypracowały przewagę 5 punktów. Kiedy na tablicy widniał wynik 1:6, o czas poprosił trener Wojciech Ignatiuk. Po przerwie drużyna rywalek nie zamierzała się zatrzymywać i wciąż powiększała swoją przewagę punktową. Błędy popełniane przez biało-zielone nie pozwoliły im na wyrównanie wyniku. Cały set aż do jego końca pozostawał pod kontrolą przeciwniczek. Mimo woli walki pierwsza partia spotkania zakończyła się 17:25 i padła łupem drużyny z Uniwersytetu Medycznego.

Po zmianie stron drugi set rozpoczął się podobnie jak pierwszy, jednak akademiczki weszły na boisko z większą pewnością siebie. Szybko wyrównały wynik i rozpoczęły walkę o prowadzenie, Gra toczyła się „punkt za punkt”, aż przy stanie 5:5, biało-zielonym udało się wyjść na prowadzenie i rozpocząć budowę przewagi. Dobra gra akademiczek w ataku spowodowała, że przeciwniczki zaczęły się gubić w obronie, dzięki czemu różnica oczek stale zwiększała się na korzyść drużyny UMCS-u. Rywalki próbowały gonić wynik, jednak nie udało im się odrobić strat na więcej niż 2 punkty różnicy. Wypracowana przewaga 7 punktów pozwoliła akademiczkom na swobodną grę, co pozwoliło im zwyciężyć 25:16 i doprowadzić do 3 seta w spotkaniu.

Losy meczu o mistrzostwo województwa musiały rozstrzygnąć się w tie-breaku. Obie drużyny były bardzo zdeterminowane do walki o zwycięstwo, jednak to zawodniczki Uniwersytetu Medycznego rozpoczęły od 2 punktowego prowadzenia. Mimo to akademiczki szybko zaczęły walkę o remis, jednak strat nie udało się odrobić i po zmianie stron w 3 secie, wynik na tablicy wskazywał 8:5, co zagrzewało do walki drużynę Uniwersytetu Medycznego. Mimo to biało-zielone nie poddawały się i próbowały gonić wynik. Dzięki skutecznym atakom udało im się wyjść z 5-punktowej straty i wynik na tablicy wskazywał 11:12. Zacięta gra w końcówce obu drużyn pozwoliła akademiczkom wyrównać wynik na 14:14. Gra toczyła się punkt za punkt, aż udało im się wyjść na prowadzenie 16:15 i już tylko jedno oczko dzieliło je od zwycięstwa. Jednak błąd w ataku i obronie nie pozwoliły im utrzymać przewagi i drużyna UMCS-u przegrała 18:16.

– podsumowała grę drużyny zawodniczka biało-zielonych, Iga Barczewska.

Mimo zaciętej walki w 3 secie i przewagi własnej hali, jaką miała drużyna UMCS-u, nie udało się im sięgnąć po zwycięstwo. Zwycięzcą Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego w piłce siatkowej kobiet został Uniwersytet Medyczny, który zwyciężył 2:1, a MVP spotkania została Kinga Rączka z UM.