Drugie miejsce pływaków SMS Lublin w zmaganiach ligowych

Lubelska Szkoła Mistrzostwa Sportowego zajęła 2. miejsce w klasyfikacji punktowej w tegorocznej edycji ligowych zmagań pływaków. Najlepsi okazali się zawodnicy z Oświęcimia. Druga runda cyklu gościła na pływalni Aqua Lublin.

Drużyna z Małopolski prowadziła w rankingu po pierwszej rundzie, rozgrywanej właśnie w Oświęcimiu. Zdetronizować ją chciały dwie kolejne ekipy – z Lublina oraz ze Szczecina. Gospodarze uzyskali kilka wartościowych wyników. W rywalizacji OPEN kobiet stylem dowolnym na dystansie najlepiej spisała się Julia Adamczyk, której występy na 400 i 800 metrów dały jej 1420 punktów i najwyższą pozycję. Podobnie było w startach na 200 i 400 metrów zmiennym – tam zgromadziła 1492 „oczka”:

Tłumaczy Julia Adamczyk z SMS-u Lublin.

Dublet zaliczyły za to żabkarki – Weronika Żmuda i Wiktoria Samuła. Obie uplasowały się na czołowych lokatach w stylu klasycznym. Zdobyły odpowiednio 1458 i 1448 punktów.

W rywalizacji panów dominowali przedstawiciele innych szkół. Bardzo dobrze spisał się Kacper Stokowski z SMS Warszawa Bielany, który jeszcze tydzień temu walczył o medale i minima podczas Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Łodzi. Zajął pierwsze miejsce w sprincie stylem dowolnym ex aequo z kolegą z drużyny Bartoszem Piszczorowiczem. Obaj mieli po 1523 punkty. Kacper Stokowski zdominował rywalizację w swoim koronnym stylu, czyli grzbiecie. Zgromadził 1551 „oczek”, co było najlepszym rezultatem całej rundy. Jak mówi zawodnik SMS Bielany Warszawa, czasy nie miały w tych zawodach największego znaczenia:

Zwycięstwo w klasyfikacji generalnej odnieśli zawodnicy SMS-u Oświęcim. Triumfatorzy mieli w swoim składzie, między innymi, Dominikę Kossakowską, która po raz trzeci w swojej karierze pojedzie na Mistrzostwa Europy juniorów, tym razem do Helsinek. Jej zdaniem w Lublinie liczył się wynik drużynowy:

Lubelscy pływacy dostaną kolejną szansę do zaprezentowania się na pływalni Aqua Lublin już za dwa tygodnie. W dniach 16-17 czerwca odbędą się Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego.