Cud w Mińsku. Pszczółka wygrywa i awansuje do 1/16 finału EuroCup!

Koszykarki Pszczółki-Polski Cukier AZS UMCS Lublin dokonały niemożliwego. Osłabione brakiem większości koszykarek, wykluczonych z gry z powodu zakażenia koronawirusem, pokonały 70-61 Horizont Mińsk, dzięki czemu zagrają w 1/16 finału EuroCupu!

Akademiczki dysponowały w tym meczu jedynie siedmioma zawodniczkami! Nie było m.in. Ivany Jakubcovej, Hanne Mestdagh, czy Zuzanny Sklepowicz. Były za to dwie największe gwiazdy Pszczółki, Natasha Mack i Kamiah Smalls. Amerykanki zdobyły 50 z 70 punktów dla Biało-zielonych! Swoje dołożyły również Aleksandra Stanaćev, Emilia Kośla i Klaudia Niedźwiedzka. Pomimo, że gospodynie miały przewagę pod względem kadrowym spotkanie od początku było bardzo zacięte. Pierwszą kwartę podopieczne Krzysztofa Szewczyka wygrały różnicą jednego punktu. Takim samym stosunkiem punktowym odpowiedziały mińszczanki w drugiej kwarcie. Do przerwy było 29-29 i raczej spodziewano się, że to gospodynie po przerwie postawią kropkę nad i. Tak się jednak nie stało. Znakomita gra Mack i Smalls spowodowała, że Pszczółki wygrały w trzeciej kwarcie różnicą czterech, zaś w ostatniej pięciu oczek, co w ostatecznym rozrachunku dało im zwycięstwo 70-61 i awans do 1/16 finału rozgrywek z drugiego miejsca w grupie!

Oprócz Pszczółki w fazie pucharowej EuroCup zobaczymy również BC Polkowice, które wygrały Grupę A z dorobkiem jedenastu punktów na koncie i pięcioma zwycięstwami.

Horizont Minsk 61-70 Pszczółka Polski-Cukier AZS UMCS Lublin
(15-16, 14-13, 16-20, 16-21)

Horizont: Webb (5), De Carvalho (10), Rytsikava (11), Ziuzkova (6), Vasilevich (5), Hasper (2), Inkina, Kastsiukavets, Scekić (5), Verameyenka (17)

Pszczółka: Mack (20), Smalls (30), Stanaćev (8), Kośla (4), Niedźwiedzka (8), Kuczyńska, Kurach