Ciężka przeprawa zakończona wygraną. Pszczółka zwycięża z Energą Toruń

Sylwia Niedbalska (archiwum)

Lubelskie koszykarki wskakują na czwartą lokatę w Energa Basket Lidze Kobiet. Pszczółka Polski –Cukier AZS UMCS w zaległym meczu 13.kolejki pokonała Energę Toruń 75:67, a dzięki tej wygranej, w tabeli, przeskoczyła CCC Polkowice oraz Ślęzę Wrocław.

Pokonanie torunianek przynajmniej w teorii nie powinno sprawić Akademiczkom większych problemów. Do Lublina przyjechała przecież przedostatnia siła ligowego zestawienia. Jak się później okazało podopieczne Krzysztofa Szewczyka musiały się sporo napocić, żeby wygrać w tym meczu. O ile w pierwszej kwarcie kontrolowały grę, o tyle potem było im już dużo trudniej. Po premierowej odsłonie prowadziły sześcioma punktami. Co ciekawe chociaż w drugiej części gry wyglądały znacznie gorzej na parkiecie to do szatni schodziły z korzystnym dla siebie rezultatem 39:32. W kolejnych 10 minutach gra się wyrównała. Przed ostatnią kwartą obie ekipy dzieliły tylko dwa „oczka”. Pszczółki jednak w końcówce meczu wzięły się ostro do pracy i  zaczęły niemal hurtowo zdobywać punkty. Ostatecznie gospodynie wygrały 75:67.

-mówiła rozgrywająca Akademiczek, Zuzanna Sklepowicz.

Koszykarki z Lublina po meczu z toruniankami nie mają wiele czasu na odpoczynek. Już w sobotę zagrają na wyjeździe, w Łodzi, z tamtejszym CosinusMED Widzewem.