AZS UMCS Lublin deklasuje Lechię Gdańsk

Oczywiście nie na murawie, tylko za pomocą konsoli. Gracze AZS UMCS Lublin wyraźnie pokonali Lechię Gdańsk 5-1 w towarzyskim meczu w grze FIFA 20.

Podobnie, jak mecz z Wisłą Płock, także to spotkanie miało formę dwumeczu. Jako pierwsi zmierzyli się ze sobą Eryk „Laxon” Birc i Bartosz „Seven” Majewski. Zawodnicy rywalizowali na konsoli Play Station 4. Obaj postawili na grę defensywną. Spowodowało to, że pierwsza groźna okazja na gola nadeszła w dopiero w końcówce pierwszej połowy. Akcję na gola zamienił zawodnik AZS UMCS. „Laxon” podwyższył wynik po przerwie i to pomimo starań „Sevena”, dążącego do wyrównania. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i zawodnik lublinian mógł świętować zwycięstwo.

• To był bardzo ciężki mecz. Sporo rozgrywania, spokojna gra. Na moje szczęście nie straciłem pierwszy bramki, bo zazwyczaj ona ustawia spotkanie. W sporcie na najwyższym poziomie ciężko wrócić z niekorzystnego wyniku. Jednak, gdyby nie wsparcie mentalne trenera ‒ Krzysztofa „Mr.Cogito” Lenarczyka, rezultat mógłby być zupełnie inny. „Seven” zagrał niemalże bezładnie w defensywie. Z mojej strony natomiast pojawiła się ogromna trema, ponieważ nie grałem dwa tygodnie. Forma zatem była wielką niewiadomą, tak naprawdę walczyłem ze sobą ‒ mówi “Laxon” w rozmowie z klubowym portalem.

W drugiej odsłonie starcia zmierzyli się Michał „Amazing_Michu” Brzozowski i Tomasz „Toninho” Galiński. Zawodnik Lechii musiał odrabiać to, co stracił Majewski. To mu się jednak nie udało. Lepiej zaprezentował się Brzozowski, który wyszedł na prowadzenie w 37.minucie. Choć po przerwie wyrównał „Toninho”, to „Amazing_Michu” dwukrotnie wyprowadził zabójcze ciosy. Zwycięsko ze starcia wyszedł więc lublinianin, który wygrał 3-1. Po meczu nie krył zadowolenia: – Wyszło świetnie! Mecz był bardzo wyrównany, ale ja wykorzystałem wszystkie swoje okazje. Nic mnie nie zaskoczyło. Grałem po prostu swoje. Chciałem pokazać sie z jak najlepszej strony i to mi się to udało ‒ komentuje “Amazing_Michu” w rozmowie z klubowym portalem.

AZS UMCS Lublin ‒ Lechia Gdańsk 5-1

“Laxon” ‒ “Seven” 2-0 (1-0)

“Amazing_Michu” ‒ “Toninho” 3-1 (1-0)