Klinika Okulistyki Ogólnej SPSK Nr 1 pod kierownictwem Profesora Rejdaka jako jedyna w Polsce uzyskała status Polskiego Ośrodka Eksperckiego Chorób Rzadkich Oczu. » Czytaj dalej
StartArchitekci’22 to wystawa, podczas której zaprezentowane zostaną prace obronione w ubiegłym roku akademickim. » Czytaj dalej
Czy matematykę da się lubić? Poznaliśmy sposoby na to, jak przestać się obawiać królowej nauk.
To jeden z przedmiotów, który potrafi spędzać sen z powiek wielu uczniów. » Czytaj dalej
Rozpoczęły się Dni Seniora, które dla osób w wieku 60+ będą okazją do wypoczynku oraz zadbania o swoje zdrowie. » Czytaj dalej
Jest to pierwsza edycja międzyuczelnianego konkursu, którego celem było wyłonienie najlepszych projektów biznesowych. » Czytaj dalej
Przez trzy dni na chętnych będą czekały warsztaty, prelekcje i dyskusje dotycząe m.in. » Czytaj dalej
Rozpoczyna się I Międzynarodowy Kongres Edukacji Pozaformalnej. Do Lublina przyjechali goście m.in. z Turcji, Norwegii i Ukrainy.
Edukacja pozaformalna dokonuje się poza głównym nurtem szkolnym. » Czytaj dalej
Tegoroczna rywalizacja w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego dobiegła końca. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej zwyciężył po raz szesnasty z rzędu w klasyfikacji generalnej, choć w tym roku byliśmy blisko sensacji. » Czytaj dalej
Jak przekonują organizatorzy, aktywny udział w wydarzeniu to dobry sposób na zdobycie pierwszego doświadczenia w szeroko pojętej „obsłudze klienta” oraz wzbogacenia swojego CV. » Czytaj dalej
Tematem tegorocznego przedstawienia będzie okrągły jubileusz akcji. » Czytaj dalej
Wydarzenie dedykowane jest dzieciom i młodzieży, którzy przerwę od nauki spędzają w Lublinie. » Czytaj dalej
O powstaniu nowego obszaru wspomina Krzysztof Żuk mówiąc, że jest ,,to realizacja przyjętej polityki zmierzającej do zapewnienia bliskiego dostępu do oferty kulturalnej w każdej części miasta”. » Czytaj dalej
Z tej okazji Agencja Promocji Międzynarodowej Turystyki i Biznesu „GO Vilnius” i Ambasada Republiki Litewskiej zorganizowały wystawę. » Czytaj dalej
Poznań był miejscem zmagań najlepszych żeńskich drużyn akademickich w piłce nożnej. Srebro z turnieju finałowego zabrała reprezentacja UMCS-u.
Drużyna prowadzona przez Pawła Porzucka dostarczyła wielu emocji przez cztery dni mistrzostw. » Czytaj dalej